استاندار تهران: شرایط رقابت در تهران فراهم است

استاندار تهران: شرایط رقابت در تهران فراهم است

استاندار تهران گفت: شرایط رقابت انتخاباتی در شهر تهران فراهم است هرچند در برخی شهر‌های استان، چنین شرایطی فراهم نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد انتخابات استان تهران با بیان اینکه مهمترین مسئله ما برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای خبرگان رهبری است، اظهار کرد: ما دو وظیفه ذاتی یعنی تامین سلامت و امنیت انتخابات داریم و تلاش ما اجرای اتتخابات براساس قانون است تا از حق الناس امانتداری کنیم.

او ادامه داد: جذب مشارکت و ایجاد رقابت هم از وظایف ملی ماست. یکی از ابزار‌های افزایش مشارکت، رقابتی کردن انتخابات است. به ازای هر کرسی مجلس در استان، ۴۵ کاندید وجود دارد که این تعداد داوطلب می‌تواند بر رقابت انتخابات تاتیر بگذارد. شرایط رقابت در هر تهران فراهم است؛ هرچند در برخی شهر‌های استان چنین شرایطی فراهم نیست.

استاندار تهران با اشاره به اینکه افزایش مشارکت بر سیاست داخلی و خارجی کشور تاتیر گذار است، خاطرنشان کرد: مشارکت بالا وحدت، امنیت و انسجام داخلی را تقویت کرده و در بعد سیاست خارجی، افزایش مشارکت موجب تقویت نظام و افزایش قدرت چانه زنی کشور می‌شود. جریان سازی رای اولی‌ها و استفاده از نخبگان و اقشار مختلف مردم در افزایش مشارکت تاتیر گذار است. صداو سیما هم می‌تواند مردم را برای رای دادن تشویق کند.

استاندار تهران با بیان اینکه ملاک رای، سامانه احراز هویت الکترونیکی است نه مهر شناسنامه، ادامه داد: با استفاده از احراز هویت الکترونیکی دیگر کسی نمی‌تواند در انتخابات دو بار رای بدهد. احراز هویت الکترونیکی یک قدم رو به جلو در برگزاری انتخابات الکترونیکی است.

او گفت: نیروی انتطامی مسئول برقراری امنیت انتخابات است؛ مگر اینکه خودش تقاضای کمک داشته باشد تا از سایر نیرو‌های نظامی از جمله ارتش سپاه و بسیج استفاده شود. در شعب در صورت نیاز کمک به نیروی انتظامی، باید از ترکیب نیرو‌های نظامی استفاده شود نه اینکه یک شعبه در اختیار یک نیروی نظامی باشد.

تحریریه ایصمانیوز

→ خواندن مطلب قبلی

عملکرد اقتصاد ایران در ۹ ماه؛ با نفت منفی، بدون نفت صفر

خواندن مطلب بعدی ←

انتخاب وب‌سایت بانک‌پاسارگاد در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *