۱۰ دلیل مهم که باعث قهرمانی استقلال شد؛ پازل مجیدی کامل بود

در قهرمانی استقلال فاکتورهای مختلفی نقش داشتند؛ فاکتورهایی که اگر یکی از آنها نبود این موفقیت رخ نمی‌داد.

به گزارش ایصمانیوز، تیم فوتبال استقلال با پیروزی مقابل فولاد خوزستان در فاصله ۳ هفته مانده تا پایان لیگ برتر توانست قهرمان این رقابت‌ها شود. استقلالی‌ها در شرایطی این عنوان را کسب کردند که رقیب سنتی‌شان هم عملکرد نسبتا خوبی در لیگ داشت؛ اما در نهایت در هفته بیست و هفتم لیگ برتر پرسپولیس مقابل سپاهان شکست خورد تا مجیدی و شاگردانش قهرمان زودهنگام لیگ شوند. در خصوص این قهرمانی می‌توان دلایل مختلفی را عنوان کرد. این دلایل را در ادامه می‌خوانید.

۱- قطعا نقش مدیریتی استقلال در قهرمانی این تیم بسیار پررنگ است. از زمانی که آجورلو به باشگاه استقلال آمد حواشی زیادی که پیرامون آبی‌پوشان بود به کمترین حد ممکن رسید. فراموش نشود پیش از حضور آجورلو، استقلال تیمی بحران‌زده بود.

۲- مجیدی در سومین دوره حضورش در استقلال موفق شد این تیم را قهرمان لیگ کند. اسطوره آبی‌پوشان نسبت به دو دوره پیشین که روی نیمکت استقلال می‌نشست به مربی آرام‌تری تبدیل شده که تصمیماتش دیگر احساساتی نیست. او حتی زمانی که تیمش نتایج خوبی نمی‌گرفت هم حامی بازیکنانش بود و اینگونه نبود که همچون برخی مربیان آنها را مقصر نشان دهد.

۳-بازیکنان خارجی استقلال در مجموع خریدهای موفقی بودند. استقلال در ابتدای فصل ۲ بازیکن به نام‌های ژستد و یامگا را جذب کرد و در میانه فصل هم آمانوف و سیلوا را به ترکیب تیمش اضافه کرد. یامگا جزو بهترین بازیکنان استقلال در فصل جاری بود. سیلوا هم اجازه نداد جای خالی یزدانی و مرادمند در خط دفاعی استقلال آنچنان که باید احساس شود.

۴- استقلالی‌ها در فاز دفاعی یکی از بهترین دوران‌های خود را تجربه کرد. آنها در شرایطی قهرمان شدند که هیچ شکستی را تا الان تجربه نکرده‌اند و این رکورد می‌تواند تا سال‌ها پابرجا بماند. جدایی اجباری یزدانی و مرادمند می‌توانست استقلال را دچار بحران کند؛ اما تدبیر درست مجیدی باعث شد فاز دفاعی این تیم همچنان بدون مشکل به کارش ادامه دهد.

۵- در کنار مجیدی، مربی حضور داشت که سرد و گرم فوتبال را در بالاترین سطح آن چشیده است. گابریل پین به عنوان مغر متفکر تاکتیکی استقلال، دفاع ایتالیایی را به این تیم تزریق کرد و صد البته باید بابت حضور او روی نیمکت استقلال، مجیدی را تحسین کرد.

۶- عبدالله ویسی پس از اینکه با استقلال  خوزستان قهرمان لیگ شد در واکنش به درخشش دروازه‌بان برزیلی خود گفته بود که دروازه‌بان خوب از پدر و مادر هم بهتر است. قطعا در واقعیت این جمله نمی‌تواند صدق کند؛ اما دروازه‌بان خوب ضامن موفقیت یک تیم خواهد بود. حسینی در فصلی که می‌توانست به جهت حضور رشید مظاهری سالی پرحاشیه برای وی باشد؛ اما با عملکردی بی‌نقص به یکی از عوامل قهرمانی استقلال تبدیل شد.

۷- به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، مهدی مهدی‌پور بهترین بازیکن استقلال در فصل جاری بود. او به قدری خوب بود که هر زمان که در ترکیب استقلال حضور نداشت این تیم با مشکل مواجه می‌شد. حالا می‌توان به حضور مهدی پور در جام جهانی قطر هم امیدوار بود.

۸- زمانی که قایدی از استقلال جدا شد هواداران این تیم اطمینان پیدا کردند که تیم محبوب‌شان نمی‌تواند قهرمان لیگ شود؛ اما امیرحسین حسین‌زاده با وجود تجربه کم اجازه نداد جای خالی قایدی احساس شود. حسین‌زاده تا سال‌ها می‌تواند خط حمله استقلال را بیمه کند.

۹- وریا غفوری به عنوان کاپیتان استقلال، وظایفش را به خوبی انجام داد. او در برهه‌ای که از استقلال کنار گذاشته شد می‌توانست علیه مجیدی مصاحبه کند؛ اما با یک عذرخواهی این مسئله را که می‌توانست تبدیل به یک بحران شود را فیصله داد. غفوری از زمان حضور حردانی نیمکت‌نشین شد؛ با این حال با رفتار حرفه‌ای خود نقش کاپیتانی خود را به بهترین شکل ایفا کرد.

۱۰- قهرمانی استقلال در فصل جاری، نتیجه اعتماد هواداران به این تیم بود. حتی زمانی که استقلال روی دور تساوی‌های متوالی افتاده بود هواداران از حمایت تیم محبوب‌شان دست نکشیدند. هواداران استقلال به معنای واقعی یار دوازدهم این تیم بودند.

تحریریه

→ خواندن مطلب قبلی

معاون وزیر نفت اعلام‌کرد: میانگین قیمت ۴ هزار تومانی بنزین صادراتی در صورت‌های مالی سال ۹۹

خواندن مطلب بعدی ←

رصد توییتری نمایندگان مجلس

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *