کشتی مسافربری ایتالیایی در آتش سوخت؛ یکی از دوازده مسافر مفقود شده نجات یافت

به گزارش ایصمانیوز به نقل از فرانس پرس مدادگران صبح روز یکشنبه موفق شدند یکی از دوازده مسافر مفقود شده کشتی مسافربری ایتالیایی را که روز جمعه در سواحل یونان دچار حادثه آتش‌سوزی شد، نجات دهند.

مسافر نجات یافته مرد جوان ۲۱ ساله‌ای است که خود را اهل بلاروس معرفی کرده است. امدادگران امیدوارند که این مسافر نجات یافته بتواند اطلاعاتی درباره سایر مفقودان در اختیار آنها قرار دهد.

به گزارش فرانس‌پرس امدادگران همچنان به تلاش‌های خود برای یافتن یازده مسافر مفقود کشتی المپیا که به مدت بیست و چهار ساعت در پنجاه کیلومتری جزیره یونانی کورفو در آتش سوخت و همچنان دو غلیظی از آن بلند می‌شود، ادامه می‌دهند.

برای مهار آتش و یافتن افراد ناپدید شده بر اثر این حادثه غواصان یونانی به همراه آتش‌نشانان وارد عمل شدند و در این عملیات از یک بالگرد، یک ناوچه، شش یدک کش و یک کشتی آتش‌نشان استفاده شد.

گفته می‌شود که مسافران مفقود شده این کشتی راننده کامیون‌هایی از کشورهای بلغارستان، یونان، ترکیه و لیتوانی هستند.

این کشتی بنا به اعلام مالک آن که یک شرکت کشتیرانی ایتالیایی به نام گریمالدی است ۲۹۰ سرنشین داشته که ۲۳۹ نفر از آنها مسافر و ۵۱ نفر نیز خدمه بوده‌اند.

کشتی «یوروفری المپیا» که عازم بریندیزی در جنوب ایتالیا بود سحرگاه روز جمعه، دو ساعت پس ازخروج از بندر ایگومنیتسا واقع در شمال غربی یونان دچار سانحه آتش‌سوزی شد.

به گفته آتش‌نشانان و گارد ساحلی یونان، شدت آتش‌سوزی ناشی از وزش باد و انفجارهای پراکنده به همراه افزایش دمای جهنمی به میزان بیش از ۵۰۰ درجه از همان ابتدا کار را برای امدادرسانی به مسافران و کمک‌رسانی در داخل کشتی دشوار کرد.

عملیات امداد تاکنون به نجات ۲۷۸ سرنشین ثبت شده در کشتی منجر شده و علاوه بر این افراد دو مهاجر غیرقانونی افغان نیز توسط امدادگران از حادثه نجات یافته‌اند.

به گفته امدادگران یونانی دست کم ده تن از مسافرانی که در ساعات ابتدایی حادثه از میان شعله‌های آتش بیرون کشیده شده و نجات یافتند برای درمان جراحات جزئی یا مشکلات تنفسی به بیمارستان منتقل شدند.

وجود دو مهاجر افغان این بیم را در میان امدادگران تقویت کرده که ممکن است تعداد دیگری مسافر ثبت نشده که احیانا به صورت غیرقانونی قصد سفر با این کشتی از یونان به ایتالیا را داشتند نیز در میان مفقودان حادثه باشند.

تحقیقات در باره علت این حادثه بلافاصله پس از وقوع آن از سوی سرویس حوادث دریایی یونان آغاز شده است.

فرانس پرس در گزارش خود آورده است که بر اساس اظهارات هماهنگ چند منبع آگاه، آتش‌سوزی احیانا از یک کامیون حمل شده در انبار کشتی ناشی شده است.

یک شبکه تلویزیونی یونان نیز مدعی شده که کاپیتان کشتی به همراه دو خدمه مکانیک روز شنبه توسط دادستانی مورد بازجویی قرار گرفتند.

وزیر بازرگانی یونان نیز روز شنبه به شبکه تلویزیونی اسکای گفت که برای جلوگیری از آلودگی دریا کشتی حادثه دیده باید جهت پمپاژ سوخت و آب «به مکانی امن» بکسل شود.

تحریریه

→ خواندن مطلب قبلی

رقابت ۲۷ عضو اتحادیه اروپا؛ کدام کشورها پیشتاز سطح زیر کشت محصولات ارگانیک شدند؟

خواندن مطلب بعدی ←

قیمت انواع آهن آلات / 17 اسفند 1400

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *