پیشنهاد مَسکنی وزارت راه و شهرسازی به دولت

وزارت راه و شهرسازی در اجرای ماده (۱۰) قانون جهش تولید مسکن با توجه به حجم بالای متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن و کمبود اراضی ملی و دولتی در برخی شهرهای استان گیلان، خواستار موافقت هیأت دولت با تأمین زمین اجرای طرح مذکور در شهرهای این استان شد.

به گزارش ایصمانیوز ، تأمین مسکن همواره از طرح‌های اولویت‌دار دولت سیزدهم بوده که اولین گام در تولید مسکن، تأمین زمین از محل اراضی دولتی است.

استان گیلان به لحاظ شرایط اقلیمی، دارای محدودیت های زیادی در تأمین زمین دولتی بوده و نظر به تراکم جمعیتی بالای این استان و تعهد استانی برای احداث ۹۰ هزار واحد مسکونی در چهار سال که به تأمین زمین به میزان ۹۰۰ هکتار با تراکم زیاد (۱۰۰ واحد در هر هکتار) نیازد دارد، تاکنون ۱۱۰ هکتار زمین از محل اراضی سازمان ملی زمین و مسکن تأمین شده است.

وزارت راه و شهرسازی هم به‌منظور جبران کسری زمین در این استان پیشنهاد داد بخشی از اراضی شرکت کشاورزی و دامپروری سفیدرود که در اجرای اصل (۴۴) قانون اساسی مشمول خصوصی سازی شده است، به نام دولت جمهوری اسلامی ایران با نمایندگی سازمان ملی زمین و مسکن جهت اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای رشت، لاهیجان و فومن واقع در استان گیلان، انتقال یابد.

پیشنهاد یاد شده در کمیسیون حقوقی و قضایی دولت در دست بررسی است.

مبع/ایرنا

تحریریه

→ خواندن مطلب قبلی

دستور رئیس جمهور برای واریز کمک معیشتی اردیبهشت به حساب مشمولان قبلی یارانه

خواندن مطلب بعدی ←

مثلث اصلاحات نظام بانکی در دایره اقتدار بانک مرکزی/ تسهیل دسترسی مردم به خدمات بانکی

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *