وزیران خارجه آمریکا و اوکراین درباره تدابیر علیه تصمیم روسیه گفتگو کردند

به گزارش ایصما نیوز، دیمیتری کولبا وزیر امور خارجه اوکراین با آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا درخصوص تدابیر واشنگتن علیه مسکو بخاطر به رسمیت شناختن استقلال جمهوری های مردمی دونتسک و لوگانسک مذاکره تلفنی کرد.

خبرگزاری تاس روز سه شنبه اعلام کرد: در گفتگوی تلفنی وزیران خارجه اوکراین و آمریکا، وضعیت پیرامون به رسمیت شناختن استقلال جمهوری های مردمی دونتسک و لوگانسک ازسوی روسیه بررسی شد.

وزیر خارجه آمریکا در این مکالمه تلفنی به واکنش سریع واشنگتن به پذیرفتن استقلال مناطق دونتسک و لوگانسک به عنوان دو کشور مستقل اشاره کرد.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در تماس با سران فرانسه و آلمان این اقدام مسکو را به شدت محکوم کرد. رسانه های روسیه بامداد امروز از تایید بسته جدیدی از تحریم های روسیه ازسوی آمریکا بخاطر به رسمیت شناختن استقلال جمهوری های مردمی دونتسک و لوگانسک خبر دادند.

وزیر خارجه آمریکا در گفتگو با همتای اوکراینی خود درخصوص تدابیر متقابل در مورد این اقدام روسیه تبادل نظر کرده و گفت که این کشور اقدامات جدید علیه مسکو وضع خواهد کرد.

بلینکن با تاکید بر حمایت آمریکا از اوکراین اعلام کرد که امروز (۲۲ فوریه) با وزیر خارجه اوکراین در واشنگتن دیدار و گفت و گو در این مورد ادامه خواهد یافت.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز دوشنبه استقلال جمهوری‌های مردمی دونتسک و لوگانسک را به رسمیت شناخت و با سران این مناطق قراردادهای دوستی، همکاری و کمک متقابل امضا کرد.

منطقه دونباس در شرق اوکراین از مناطق دونتسک و لوگانسک و نیز چند منطقه روس نشین دیگر تشکیل شده و این دو استان در سال ۲۰۱۴ پس از تغییر حکومت در اوکراین به طور یکجانبه از کی یف اعلام استقلال کردند.

تحریریه

→ خواندن مطلب قبلی

نامه ۱۲۰ صفحه‌ایِ شش ماه پیش در واکنش به گزارش دولت قبل بود

خواندن مطلب بعدی ←

توضیح سخنگوی قوه قضاییه درباره فایل صوتی فرمانده کل سابق سپاه پاسداران

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *