واکنش میرلوحی به مخالفت فرمانداری با نام خیابان «بازرگان»: روحانی ورود کند تا رای فرمانداری به رای شورای شهر نزدیک‌تر شود

به گزارش ایصمانیوز محمود میرلوحی ، عضو شورای شهر تهران در گفتگو با سایت خبری انتخاب گفته است : رفتاری که هیات تطبیق پیش گرفته است، بیشتر رنگ و بوی سلیقه‌ای دارد و این در حالی است که ملاک باید قانون باشد، نه سلیقه. بنابراین همچنان شورا با این نظر سلیقه‌ای هیات تطبیق موافق نیست. البته اعضای محترم هیات تطبیق نمی‌گویند که سلیقه آنان با این مصوبه مخالف است و ادعای مغایرت با قانون را پیش می‌کشند.

به گزارش ایصمانیوز محمود میرلوحی در گفت‌وگو با  پایگاه خبری انتخاب ، درباره مخالفت فرمانداری با نامگذاری خیابانی در تهران به نام مهندس بازرگان گفت: امیدواریم که این مساله هرچه زودتر حل شود. دوستان در شورای شهر تهران هم درباره این مساله 2 نظریه منوط به بحث باغات و یکی هم نامگذاری معابر دارند که اساسا جنبه حذفی نیز ندارد. اعضای محترم شورای شهر نیز امروز در جلسه علنی شورا همین مباحث را مطرح کرده و همچنان تلاش می‌کنند تا این چالش‌ها برطرف شود.

پایگاه خبری ایصمانیوز (isma.news) :

این عضو شورای شهر تهران همچنین درباره اختلافات بین شورا و هیات تطبیق در نامگذاری معابر، تصریح کرد: اینکه هیات تطبیق با چنین شیوه‌ای رفتار کند در واقع جای بحث دارد. یکی از دلایل این مساله می‌تواند به سبب در اقلیت بودن شورا در هیات است که باعث می‌شود، چنین اتفاقاتی رخ بدهد.

وی افزود: من اعتقاد دارم که اساسا بحث نامگذاری خیابانی به نام آقای بازرگان نمی‌بایست راهی به هیات تطبیق راه پیدا می‌کرد. من اعتقاد دارم این موضوع از مصادیقی نبود که به هیات تطبیق ارجاع داده شود و در نهایت با چنین مشکلاتی مواجه شود.

میرلوحی افزود: من اخیرا در جلسه هیات حل اختلاف بودم و اتفاقا این مساله مطرح شد که هیات تطبیق باید مثل شورای نگهبان مصوبه را با قوانین تطبیق بدهد و اعلام کند که مصوبه شورای شهر با کدام قانون مغایرت دارد. این رفتاری که هیات تطبیق از خود نشان می‌دهد، عملا ورود به تصمیم شورای شهر است.

به گفته وی، رفتاری که هیات تطبیق پیش گرفته است، بیشتر رنگ و بوی سلیقه‌ای دارد و این در حالی است که ملاک باید قانون باشد، نه سلیقه. بنابراین همچنان شورا با این نظر سلیقه‌ای هیات تطبیق موافق نیست. البته اعضای محترم هیات تطبیق نمی‌گویند که سلیقه آنان با این مصوبه مخالف است و ادعای مغایرت با قانون را پیش می‌کشند.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه نامگذاری خیابانی بین این همه خیابان و کوچه به نام بازرگان باعث وحدت ملی و اتحاد و همدلی بیشتر بین شهروندان می‌شود، گفت: اینکه فلان فرد آمده و گفته که من مخالف این نامگذاری هستم، ملاک درستی نیست. هیات تطبیق نباید رای یک نفر را همتراز با رای جمعی شورای شهر بداند. البته نظر هرکسی برای خودش محترم است ولی اینکه نظر یک نفر را بر نظر شورا غالب کنیم درست نیست.

وی افزود: من از رییس جمهوری و وزیر کشور درخواست می‌کنم که به این موضوع ورود کنند تا رای فرمانداری به رای شورای شهر نزدیک‌تر شود.

تحریریه ایصمانیوز

→ خواندن مطلب قبلی

جامساز در گفتگو با انتخاب : کلیه شاخص‌های کلان اقتصادی در وضعیتی نامطلوب قرار دارند

خواندن مطلب بعدی ←

روحانی: ای کاش پروتکل ها اجازه میداد امروز در میان دانشگاهیان باشم

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *