نوبخت : 751 میلیارد مصوب شده بود ، 1355 میلیارد هزینه شد !!

باید دید زمانیکه رئیس سازمان برنامه ای – بودجه ای کشور ، از اشتباه محاسباتی 178 درصدی برای 46 پروژه در یک استان صحبت میکند ، مابقی ادارات آیا حق دارند که اساسا موضوعی به نام برنامه ریزی نداشته باشند یا خیر ؟

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه از یکم مهرماه یکسان سازی حقوق بازنشستگان آغاز می‌شود، گفت: 32 هزار میلیارد تومان برای افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی هزینه می‌شود.

به گزارش ایصمانیوز به نقل از خبرگزاری فارس، محمدباقر نوبخت عصر امروز در شورای مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان با اشاره به اینکه حضور مسؤولان کشوری در استان‌ها زمینه اعلام مطالبات مردم به مسؤول کشوری را فراهم می‌کند، اظهار کرد: از اعلام نظر و مطالبات نمایندگان مردم زنجان در مجلس و استاندار زنجان در جلسه تشکر می‌کنم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه جمع‌بندی از عملیات اجرایی ناشی از سفر مسؤولان کشوری به استان‌ها باید اتفاق بیفتد، بیان کرد: استان زنجان باید سهم و نقش خود در جهش تولید را ایفا کند و سازمان برنامه و بودجه کشور نیز باید برنامه استان‌ها را ارائه دهد.

نوبخت : 178 درصد بیشتر از بودجه مصوب هزینه شده است !

وی با اشاره به اینکه در رئیس جمهور در سفر به استان زنجان بالغ بر 46 طرح با 751 میلیارد تومان منابع مالی مصوب شده بود، ادامه داد: در عمل به مبلغ یک هزار و 355 میلیارد تومان هزینه شده که 178 درصد از نظر بودجه‌ای وعده داده شده را شامل می‌شود.

نوبخت با اشاره به بررسی و ارزیابی استان زنجان در سفرهای انجام شده و بررسی مستمر پروژه‌ها عنوان کرد: نیمی از هزینه ریالی در پروژه تعهد گرفته می‌شود تا دستگاه مربوطه در زمان مناسب این اقدام را انجام دهد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه پس از پرداخت اعتبار تاخیر در پروژه‌ها قابل پذیرش نیست، تاکید کرد: پروژه‌های بررسی شده امروز باید تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

وی با اشاره به اینکه 2 هزار واحد مسکن محرومان و 27 طرح و پروژه برای استان زنجان در نظر گرفته شده است، ادامه داد: این پروژه در بخش صنعت، خدمات و نوآوری پیش‌بینی شده است که 6 هزار و 646 میلیارد تومان برای این پروژه ها در نظر گرفته شده است.

نوبخت با بیان اینکه 13 میلیون و 136 هزار دلار برای این پروژه‌ها در نظر گرفته شده است، ادامه داد: این پروژه‌ها 6 هزار و 792 فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه هنوز هم در جنگ هستیم بیان کرد: باید در جنگ اقتصادی نیز به نحوی فعالیت کنیم که دشمن از فعالیت ما مطلع نشود.

وی با اشاره به اینکه از یکم مهرماه یکسان سازی حقوق بازنشستگان آغاز می‌شود، گفت: 32 هزار میلیارد تومان برای افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی هزینه می‌شود.

نوبخت با بیان اینکه 14 هزار میلیارد تومان برای خرید گندم هزینه شده است، تاکید کرد: این اقدام در زمانی انجام می‌شود که آمریکا در تلاش بر بهم زدن اقتصاد کشور است.

تحریریه ایصمانیوز

→ خواندن مطلب قبلی

درباره هوش مصنوعی بیشتر بدانیم

خواندن مطلب بعدی ←

پاسخ سازمان هدفمندی یارانه به مطالبه افزایش یارانه نقدی خانوارها

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *