نماینده مردم بجنورد در مجلس یازدهم:سرمایه‌های آزاد شده در دیگر کشورها صرف ارتقای تولید شود

نماینده مردم بجنورد در مجلس از مسوولان خواست در صورت آزادسازی سرمایه‌های ملی در سایر کشور، این مبالغ صرف ارتقای تولید شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایصمانیوز، ‌ «محمد وحیدی» ‌ در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی و در نطق میان دستور خود گفت: برداشتن گام‌های مستحکم در شروع دولت مبتنی بر عقلانیت، عدالت و توجه به همه ظرفیت‌های کشور در داخل و لزوم ارتباط سریع و وسیع در سطح بین المللی مهمترین مطالبه عمومی مردم است که به کاهش مشکلات اقتصادی و معیشتی و کاهش بیکاری و افزایش سطح رفاه می‌انجامد.

نماینده مردم بجنورد در مجلس یازدهم با اشاره به تلاش دولت برای آزادسازی سرمایه‌های ملی در سایر کشورها، ‌ گفت: اگر این سرمایه‌ها آزاد شد باید این سرمایه‌ها به صحنه تولید بیاید و منجر به تهیه تجهیزات زیربنایی و کالاهای اساسی شود. نه اینکه این سرمایه‌ها برای واردات کالاهای مصرفی و لوازم خانگی درجه چندم سایر کشورهای صرف شود.

وحیدی خطاب به رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، افزود: پرداخت فوق العاده ویژه معلمان به نحو کامل پرداخت شود و رتبه بندی معلمان در این دوره که مصوبه مجلس شورای اسلامی است به مرحله اجرا برسد. همچنین پرداخت بازنشستگان کشور بعد از ۳۰ سال خدمت و توجه به نیروهای خدماتی با کمترین حقوق در مجموعه دستگاه های دولتی و آموزش و پرورش و همسان سازی حقوق بازنشستگان مورد توجه قرار بگیرد تا در ابتدای دولت راه را اشتباه نرویم.

وی با تاکید به پایان دادن به مافیای ورزش به‌ویژه سوارکاری کشور خطاب به وزیر ورزش و جوانان، اظهار کرد: باید به مافیایی که ورزشکاران را ابزار خود قرار داده‌اند، پایان داد چرا که اینجا جای آزمون و خطا و تعلل نیست.

وحیدی با اشاره به شیوع کرونا در دو سال گذشته، افزود:‌ کادر درمان و خادمان سلامت در این مرز و بوم وظیفه خطیر صیانت از حوزه سلامت را به دوش کشیدند و در نبردی جانانه به مصاف کرونا رفتند و در این راه به فیض شهادت نائل آمدند و چنین ایثارگانی چون  دکتر عبدالجلیل قیادی نیز در استان خراسان شمالی جان خود را برای دفاع از سلامت مردم از دست دادند.

عضو مجمع نمایندگان استان خراسان شمالی خطاب به وزیر بهداشت افزود: توجه به رفع محرومیت شهرستان رازوجرگلان و نگاه ویژه برای توزیع واکسن در مناطقی که شیوع این بیماری در حد سیاه است قطعا یک اولویت است که تا کنون درباره آن کوتاهی شده است.

وی در ادامه خطاب به دولت خواستار برطرف شدن کمبودهای این مناطق شد و خاطرنشان کرد: اجرای فاز دوم پتروشیمی و آلومینیوم جاجرم، تکمیل آزادراه‌های ناتمام و بزرگراه های فراموش شده، پروژه‌های نیروگاه های خورشیدی، توزیع نهاده‌های دامی دامداران و  رفع محرومیت‌ها و تهیه کالاهای اساسی کشاورزی از جمله مواردی است که باید به آن توجه شود.

منبع/ایرنا

تحریریه

→ خواندن مطلب قبلی

اسامی کشتی‌گیران فرنگی اعزامی به مسابقات جهانی کشتی نروژ اعلام شد

خواندن مطلب بعدی ←

طرح تعیین تکلیف مشمولان غایب خدمت وظیفه عمومی اعلام وصول شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *