نماینده روسیه خطاب به مالی: راب عزیز، هنوز برای بدبین بودن به ایران خیلی زود است!

نماینده دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین به اظهارات اخیر رابرت مالی نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران واکنش نشان داد.

به گزارش خبرآنلاین، میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر به اظهارات اخیر رابرت مالی نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران نوشت: راب عزیز، هنوز برای بدبین بودن خیلی زود است. گفت‌وگوهای وین به زودی از سر گرفته خواهد شد. شانس احیای برجام واقعی به نظر می‌رسد، هرچند که به طور کامل هم تضمین شده نیست.به همین دلیل است که طرف‌ها می بایست موانع باقی‌مانده را با نشان دادن خلاقیت به موقع برطرف کنند.

رابرت مالی در گفت وگو با نشریه پولتیکو گفته بود که سرنوشت مذاکرات برجام با یک علامت سوال بزرگ روبرو است و همچنین ادعا کرده بود که ایران برای ازسر گیری مذاکرات وین همکاری نمی کند.

رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در گفت و گویی اختصاصی با نشریه پولیتیکو درباره مذاکرات احیای توافق هسته ای در وین که آغاز دور هفتم آن به بعد از تشکیل کابینه دولت جدید ایران موکول شده است، سرنوشت برجام[توتفق هسته ای] را  «یک علامت سوال بزرگ» تلقی کرد و با توجه به آنچه عدم مشارکت از سوی ایران عنوان شده، گفت که بازگشت به این توافق چندجانبه «چیزی نیست که کاملا تحت کنترل ما باشد». 

مالی در این گفت و گو چند بار از این که بگوید آمریکا چند درصد فرصت دارد به توافق بازگردد،  خودداری کرد و با گفتن این که «اگر درصد بگویم خیلی کمکی بهتان نکرده ام»، مطرح کرد که متغیرهای زیادی درباره آنچه ایرانی ها انجام خواهند داد یا نخواهند داد وجود دارد.

تحریریه

→ خواندن مطلب قبلی

برنامه امیرعبداللهیان برای وزارت‌خارجه چیست؟/بازخوانی از روند صلاحیت یک وزیری که می گویند رأی می‌آورد

خواندن مطلب بعدی ←

وزیرخارجه ژاپن وارد تهران شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *