نتایج نهایی آزمون دکتری اعلام شد

نتایج نهایی آزمون دکتری سال ۱۴۰۰ دانشگاه‌ها وموسسات آموزش عالی بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، اسامی پذیرفته‌شدگان‌ نهایی آزمون‌ ورودی دوره دکتری «Ph.D» نیمه‌متمرکز سال ۱۴۰۰ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در دسترس داوطلبان است.

متقاضیانی که هم در ردیف پذیرفته‌شدگان یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و هم در ردیف پذیرفته‌شدگان یکی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی قرار می‌گیرند توجه داشته باشند که منحصراً می توانند در یکی از کدرشته‌محل های قبولی ثبت‌نام نمایند و به عبارتی مجاز به ثبت‌نام در هر دو محل قبولی نیستند در غیر این صورت مطابق ضوابط با آنها رفتار خواهد شد.

سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرده است که متقاضیانی که‌ اسامی آنها به‌ عنوان‌ پذیرفته‌شدگان‌ نهایی هر یک‌ از کدرشته محل‌های تحصیلی اعلام‌ شده‌ است‌، لازم است برای اطلاع از تاریخ و مدارک ثبت‌نام (علاوه بر مدارک مندرج در این اطلاعیه) از روز سه شنبه مورخ ۲۶ مرداد به درگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه یا موسسه محل قبولی خود مراجعه کنند.

براساس مصوبه  شورای عالی انقلاب فرهنگی، در مورد مدارک تحصیلی صادر شده توسط مدیریت یکی از حوزه‌های علمیه قم و خراسان، فضلا و طلاب حوزه‌های علمیه که براساس مدرک صادر شده توسط مدیریت یکی از حوزه‌های علمیه قم و خراسان دوره سطح ۳ را گذرانده‌اند و یا تا تاریخ  ۳۱ شهریرو فارغ‌التحصیل می شوند، منحصراٌ می توانند در یکیی  از کدرشته‌های  امتحانی مرتبط در گروه علوم انسانی ثبت‌نام و در آزمون آن شرکت نمایند و در صورت پذیرفته‌شدن مشروط به گذراندن دروس پیش‌نیاز به تشخیص گروه آموزشی ادامه تحصیل دهند. این دسته از متقاضیان باید تصویر مدرک فراغت از تحصیل خود را که توسط مدیریت حوزه‌های علمیه صادر شده است در اختیار داشته باشند.

پذیرفته‌شدگانی که‌ در زمان ثبت‌نام برای شرکت در آزمون، دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی ارشد بوده‌اند،  باید تا تاریح ۳۱ شهریور فارغ‌التحصیل شوند. دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی ارشد، لازم است معدل کل واحدهای گذرانده آنان براساس ‌(‌۰) تا (۲۰) تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۹  توسط موسسه آموزش عالی محل فارغ‌التحصیلی دوره کارشناسی ارشد در فرم مخصوص  درج شود و پس از تأیید مسئول ذی ربط به هنگام ثبت‌نام ارائه نمایند.

ثبت‌نام منحصراً در تاریخ‌های اعلام شده توسط هر دانشگاه و با ارائه مدارک اعلام شده صورت می پذیرد و عدم اقدام پذیرفته‌شدگان در تاریخ‌ یا تاریخ‌های تعیین شده برای ثبت‌نام به منزله انصراف از ادامه تحصیل تلقی خواهد شد.

سازمان سنجش آموزش کشور به پذیرفته‌شدگان توصیه کرده اطلاعیه مندرج در درگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خود را به دقت مطالعه نمایند.

در هر مرحله‌ از ثبت‌نام‌ و هنگام‌ تحصیل‌، چنانچه‌ مشخص‌ شود متقاضی حقایق‌ را کتمان‌ نموده‌ و یا اطلاعات غلطی ارائه داده و واجد شرایط نمی باشد، قبولی وی باطل شده‌ و طبق‌ مقررات‌ با وی رفتار خواهد شد.

به دانشجویان دوره دکتری تخصصی به غیر از تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان در چارچوب ضوابط و اعتبارات آن صندوق، پرداخت دیگری صورت نمی پذیرد.  برای متقاضیان واجد شرایط گزینش، حدود یک هفته بعد از اعلام نتیجه، کارنامه نهایی حاوی اطلاعات لازم، نمره آزمون، نمره مصاحبه، حدنصاب نمره اعلام شده از طرف دانشگاه، رتبه متقاضی و آخرین رتبه پذیرفته شده در هریک از کدرشته‌ محل‌های معرفی شده برای مصاحبه در سهمیه مربوط تنظیم و از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قابل دسترسی خواهد بود.

سازمان سنجش آموزش کشور تاکید دارد، از آنجا که تغییر گرایش و انتقال پذیرفته‌شدگان دوره‌های دکتری «Ph.D» امکان‌پذیر نمی باشد و اصولاً بررسی این امور نیز به عهده این سازمان نمی باشد، لذا درخواست‌های متقاضیان در این خصوص قابل بررسی نخواهد بود.

تحریریه

→ خواندن مطلب قبلی

بایدن: به طالبان هشدار دادیم/ تعداد نیروهای اعزامی به کابل به ۵۰۰۰ نفر افزایش می‌یابد

خواندن مطلب بعدی ←

انفجار در شمال لبنان با ۲۰ کشته/حریری با درخواست استعفای عون: انفجار عکار و بندر بیروت یکی است

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *