ناسا برگزار میکند ، چالش رفع گرد و غبار کره ماه

ناسا برای فائق آمدن به مشکل گرد و غبار موجود در هوای ماه اقدام به برگزاری یک چالش و مسابقه کرده و اعلام کرده است که ممکن است از ایده های برندگان این چالش بزرگ در مأموریت‌های فضایی آینده استفاده کند.

به گزارش ایصمانیوز به نقل از آی ای، آیا می‌دانستید که گرد و غبار یک مشکل جدی است که باید در کاوش آینده ماه مورد توجه قرار گیرد؟ به طور خاص، گرد و غبار معلق در هوای ماه به طور عمده از ذرات کوچکی ساخته شده است که می تواند به لباس های فضایی، ماشین آلات و تجهیزات آسیب برساند و در زیستگاه های آینده حتی ممکن است با آسیب رساندن به ریه های فضانوردان خطرات جدی برای سلامتی آنها ایجاد کند.

اکنون ناسا در تلاش برای یافتن راه حل هایی برای این مشکل روی کمک دانشجویان حساب کرده است.

ناسا به عنوان بخشی از برنامه “آرتمیس”(Artemis) برای اکتشاف پایدار انسان در ماه از دانشجویان کمک خواسته است تا راهی برای مقابله با گرد و غبار ماه پیدا کنند.

ناسا از طریق این چالش ایده موسوم به “BIG Idea Challenge” به دنبال راه حل هایی از جانب دانشجویان در چند موضوع است. ناسا در بیانیه مطبوعاتی خود توضیح داد: این موارد شامل کاهش و جلوگیری از گرد و غبار ماه در حین فرود، تحمل گرد و غبار توسط لباس های فضایی، غبار روبی و کنترل گرد و غبار ماه است.

ناسا اعلام کرده است که پنج تا ۱۰ تیم که به عنوان برنده انتخاب می شوند، هر یک تا ۱۸۰ هزار دلار برای ساخت، آزمایش و ارائه فناوری های کاهش گرد و غبار دریافت می کنند.

“نیکی ورکیزر” از ناسا گفت: این رقابت فرصتی بی نظیر برای دانشجویان است تا به عنوان اعضای برنامه “آرتمیس” در رفع موانع فنی و چالش برانگیز کاهش گرد و غبار ماه کمک کنند.

این چالش در سال ۲۰۲۱ پذیرش تیم هایی متشکل از ۵ تا ۲۵ دانشجوی کارشناسی ارشد از کالج ها و دانشگاه های معتبر ایالات متحده را آغاز می کند که برای کسب اطلاعات بیشتر باید به صفحه چالش بزرگ ایده ناسا مراجعه کنند.

این اولین باری نیست که ناسا برای کمک به دیگران مراجعه می کند. همین ماه گذشته بود که ناسا برای کمک به طراحی توالت های آینده نگرانه در ماه درخواست کمک کرد و در ماه آوریل نیز مبلغ ۱۶۰ هزار دلار پاداش به یک طراحی حامل “مینی بار” اختصاص داد.

تحریریه ایصمانیوز

→ خواندن مطلب قبلی

فلیپ کارت ، بزرگترین مارکت پلیس هند

خواندن مطلب بعدی ←

کشف ستاره ای رمز آلود و بی سابقه

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *