مهمترین علت کمبود برق در کشور از نظر مردم چیست؟

نتایج نظرسنجی آنلاین ایرنا نشان داد؛

به گزارش ایصمانیوز ، موسسه ایرنا ( خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران ) – نتایج یک افکارسنجی آنلاین در ایرنا نشان می دهد: نیمی از پاسخگویان (۵۰.۹درصد ) «‌استخراج بیت کوین »‌ را مهمترین علت کمبود برق در کشور می دانند.  همچنین ۷۰.۸  درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی آنلاین  «‌تعطیلی مزارع بیت کوین »‌ را مهمترین راه مقابله با قطعی برق درشرایط کنونی اعلام کردند.

مدتی است  کشور با کمبود برق مواجه شده است و برای جبران این کمبود دست به خاموشی های  طولانی مدت در کشور زده است .  این خاموشی ها همراه با گرم شدن هوا نارضایتی در مردم به وجود آورده است . در این راستا  اداره کل پژوهش و بررسی‌های خبری ایرنا  نظرسنجی آنلاین هفتگی خود را به موضوع « تاثیرات قطع برق » اختصاص داد و از مخاطبان خود خواست تا در این مورد اعلام نظر کنند. پرسش های این نظرسنجی در روزهای ۲۷ تیر تا ۴ مرداد ماه  جاری روی سایت ایرنا قرار گرفت و نزدیک بر  ۱۰  هزار نفر  در این  نظرسنجی آنلاین شرکت کردند.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران “ایرنا” در افکار سنجی آنلاین خود از مخاطبانش خواست تا اعلام کنند که  مهم ترین علت کمبود برق در کشور چیست ؟ ۵۰.۹  درصد پاسخگویان  «استخراج بیت کوین » را مهم ترین علت کمبود برق  دانستند. « فرسودگی نیروها »‌ با ۳۲.۲ درصد ،‌ «‌افزایش مصرف عمومی »‌ با ۹ درصد و «‌خشکسالی »‌ با ۷.۹ درصد  از سوی پاسخگویان   به عنوان مهم ترین علت کمبود برق در کشور انتخاب شده است .

در این نظرسنجی چهار سوال ؛ ۱-  آیا در یک هفته اخیر با قطع برق مواجه شده اید ؟  ۲-  آیا قطع برق بر کسب و کار شما تاثیر گذاشته است ؟ ۳- به نظر شما مهم ترین علت کمبود برق در کشور چیست ؟  ۴-  به نظر شما مهم ترین راه مقابله با قطعی برق در شرایط کنونی چیست ؟ ۵- به نظر شما کدام بخش ها بیش از همه از قطعی برق آسیب می بیند ؟ مطرح شد.

نتایج نشان داد ؛ ۷۰.۸  درصد پاسخگویان ‌« تعطیلی مزارع بیت کوین »  را مهم ترین راه مقابله با قطعی برق در شرایط کنونی می دانند. « تغییر برنامه فعالیت ادارات، صنوف و کارخانه ها »‌ با ۱۵ درصد ، ‌«کاهش مصرف برق خانگی»‌ با ۷.۷ درصد  و «‌افزایش تعرفه برق» با ۶.۵ درصد  به عنوان راههای مقابله با قطعی برق در شرایط کنونی از سوی شرکت کنندگان در این نظر سنجی انتخاب شده است .

در پاسخ به سوال ؛ به نظر شما کدام بخش ها بیش از همه از قطعی برق آسیب می بیند؟ گزینه «‌بنگاه های تولیدی»‌ با ۵۸.۴ درصد از سوی پاسخگویان انتخاب شده است .  «‌ مصرف کنندگان خانگی »‌ با ۲۱.۱ درصد ،‌ »‌ واحدهای خدماتی » با ۱۴.۷ درصد و « بخش کشاورزی »‌ با ۵.۸ درصد  در مراتب دیگر قرار گرفتند.

آمار بدست آمده حاکی این است ؛‌  ۵۳.۳ درصد پاسخگویان  به میزان «زیاد »  کسب و کارشان با قطعی برق  دچار مشکل شده است .  ۲۵.۲ درصد «‌تاحدی »‌ و ۲۱.۵ درصد به میزان  «کم »  با قطعی برق کسب و کارشان دچار مشکل شده است .

۵۶.۲  درصد پاسخگویان  اعلام کردند در یک هفته اخیر با قطعی برق مواجه شده اند و ۴۳.۸ درصد نیز با قطعی برق در یک هفته اخیر مواجه نشدند .

مهمترین علت کمبود برق در کشور از نظر مردم چیست ؟

به گزارش ایصمانیوز ، ایرنا ضمن قدردانی از مشارکت مخاطبان در این رویکرد پژوهشی تاکنون توانسته دیدگاه‌ها و مطالبات عمومی را در ۴۱   نظرسنجی برگزار شده در مورد موضوع‌های مختلف از جمله همه‌گیری ویروس کرونا، محدودیت‌های کرونا، خرید آنلاین و وضعیت بورس، خودرو، بازار مسکن، آلودگی هوا، افزایش نرخ ارز، ادامه محدودیت‌های کرونایی، هتک حرمت مسؤولان، افزایش پهنای باند، انتخابات ۱۴۰۰، بازارهای مالی، انتخابات شوراها، چهارشنبه آخر سال، سفرهای نوروزی، نگاه مردم به سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰، روز طبیعت، فعالیت در شبکه های اجتماعی، چالش های رونق تولید، ارزهای دیجیتال، انتخابات ریاست جمهوری، بحران کم آبی، بازار ارز، تبلیغات در انتخابات ریاست جمهوری، تاثیر خشکسالی بر کشور،  وعده ها و شعارهای تبلیغاتی ، مناظره های انتخاباتی ،  فرجام مناظره ها ، مشارکت در انتخابات و  اولویت های رییس جمهوری منتخب ، نحوه پرداخت یارانه در دولت آینده، بحران کم ، روند واکسیناسیون کرونا  و تاثیرات قطع برق  مطرح کند.

loginhg

→ خواندن مطلب قبلی

با تفنگ بادی به جنگ ژ3 رفتیم

خواندن مطلب بعدی ←

نامه احمدی نژاد به روحانی

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *