معاون دادستان کل: مواد اولیه داروسازی را ترخیص نکنند به مزایده‌ می‌گذاریم

صاحبان مواد اولیه داروسازی باید کالایشان را از گمرک ترخیص کنند و اگر این اتفاق نیفتاد این کالاها برای مزایده در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار قضائی خبرگزاری تسنیم، امام خامنه‌ای در سخنرانی تلویزیونی خود در تاریخ 20 مرداد فرمودند: “بیماری وحشی طغیان کرده، نه فقط در ایران بلکه در همه جهان تقریباً یک دوران طغیانی را دارد می‌گذراند. طبیعتاً وقتی که بیماری، ویروس، دشمن شکل جدیدی پیدا می‌کند، آرایش دفاعی ما و شیوه کار ما هم باید تغییر پیدا کند؛ او با شیوه جدیدی وارد می‌شود، ما هم بایستی شیوه‌نامه و روش‌های جدید و مستحکم و مواضع محکم را برای مقابله با این بیماری که امروز یک خطر عمده است اتخاذ کنیم. و مسأله بیماری کرونا، به نظر من امروز مسأله اول کشور است؛ مسأله فوری و فوتی کشور است که بایستی دنبال بشود.”

به این ترتیب حجت بر کارگزاران نظام اتمام گشت و مسئولان برای کنترل بیماری و نیز حذف حواشی تحمیلی ناشی از شیوع کرونا از جمله رفع کمبود دارو و علل ایجاد آن، به چاره‌اندیشی پرداختند.

از علل کمبود دارو می‌توان به رسوب مواد اولیه تولید داروها در گمرکات کشور اشاره کرد که ترخیص آنها در اولویت معاونت قضائی دادستانی کل کشور قرار گرفته است.

سعید عمرانی، معاون قضائی دادستان کل کشور درباره کاهش روند تشریفات گمرکی برای داروها و کالاهای خاص کرونا گفت: به صاحبان مواد اولیه هشدار دادیم که بیایند کالایشان را ترخیص کنند و اگر این اتفاق نیفتاد گمرک مکلف است این کالاها را برای مزایده در اختیار نماینده سازمان اموال تملیکی بگذارد.

عمرانی با حضور در بخش خبری ساعت 21 دیشب با بیان اینکه گمرک دستورات خوبی مبنی بر انتقال مواد اولیه به مراکز تولید دارو و یا توزیع سرم‌ها در داروخانه‌ها و بیمارستان‌ها صادر کرده است، گفت: هشداری به صاحبان مواد اولیه دادیم و بر این امر تأکید داریم چه بخش خصوصی و چه دولتی (که کمتر بود) دو تا دو ماه مهلت دارند تا کالاهای خود را ترخیص کنند و اگر این اتفاق نیفتد، گمرک موظف و مکلف است که این مواد را متروکه اعلام کند و نماینده سازمان اموال تملیکی این مواد را به مزایده بگذارد و اهلیت خریدار مواد اولیه هم از این حیث که کارخانه داروسازی دارد، احراز شود.”

تحریریه

→ خواندن مطلب قبلی

ورود دادستانی تهران برای ترخیص فوری داروهای کرونا از گمرک فرودگاه امام خمینی(ره)

خواندن مطلب بعدی ←

دادستان کل کشور تهدید به تعقیب قضائی بانک‌ها کرد؛ عملیات “ربا” ممنوع!

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *