مشارکت بانک پارسیان در طرح ها با هدف صیانت از تولید و اشتغال

بانک پارسیان از سال‌های گذشته با هدف نقش‌آفرینی در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، با مشارکت در پروژه های توسعه ای صنعت و معدن و نفت و گاز به‌ عنوان صنایع پرمزیت و اشتغال‌زا، نقش موثری در توسعه کشور و رونق تولید و اشتغال پایدار داشته است.

این بانک با مشارکت فعال در حمایت از طرح های اشتغال زا و عمرانی دولت و به خصوص در حوزه مسئولیت های اجتماعی کشور توانست گام های موثری در مسیر توسعه کشور بردارد.

در یک سال گذشته به واسطه کاهش ارزش پول ملی بسیاری از واحدهای تولیدی از نظر سرمایه در گردش با مشکل مواجه شده اند، همچنین بسیاری از طرح های توسعه ای شرکت های بزرگ به دلیل همین کمبود اعتبار روی زمین مانده بود، از این رو بانک پارسیان در مسیر طرح حمایت از رونق تولید به کمک این واحدهای تولیدی در بخش های صنعت و معدن شتافت.

بانک پارسیان با مشارکت در طرح استحصال از معادن سنگ و کنسانتره با مشارکت شرکت گل گهر ، اعطای تسهیلات سرمایه در گردش به گندله سازی شرکت اپال پارسیان سنگان و شرکت پارس فولاد سبزوار و همچنین اعطای تسهیلات به طرح استحصال گندله از معادن سنگ آهن در منطقه محروم و مرزي سنگان با مشارکت شرکت اپال کانی برای ایجاد کارخانه 5 میلیون تنی گندله، طرح اکتشاف و استخراج نفت از میادین مشترك درجهت صیانت از منافع ملی با مجموعه یاران شمالی، مشارکت در طرح احداث مخازن محصولات پتروشیمی در فاز دوم عسلویه توسط شرکت پتروشیمی، طرح اکتشاف واستخراج نفت از میادین مشترك در جهت صیانت از منافع ملی با شرکت توسعه حفاري تدبیر، مشارکت در سندیکاي تأمین مالی پروژه پالایشگاه گاز بید بلند خلیج فارس و … در اجرای این پروژه ها نقش موثری داشت تا بتواند در راسیتای با هدف کاهش وابستگی به خارج گامی اساسی برداشته باشد.

همچنین طرح مشارکت در ساخت داروهای سرطانی و سلول های بنیادی، طرح آب رسانی به شهرها و روستاها و مناطق محروم در 25 طرح 14 استان کشور، طرح تأمین مالی گازرسانی به مناطق مختلف به خصوص مناطق روستایی، طرح نوسازی و جایگزینی خودروهای فرسوده ناوگان تجاری درون شهری و برون شهری از جمله اقدامات این بانک در حوزه های توسعه ای و سلامت بوده است.

طرح اعطای تسهیلات به شرکت بازرگانی دولتی ایران جهت خرید تضمینی گندم از دیگر اقدامات حمایتی بانک پارسیان بوده است.

پرداخت بیش از 9700 میلیارد ریال تسهیلات به شرکت های کوچک و متوسط و دانش بنیان

حمایت از شرکت های کوچک و متوسط (SME ها) و دانش بنیان از دیگر اقداماتی بوده است که با محوریت اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید مورد توجه بانک پارسیان بوده است، از این رو 1062 فقره طرح مجموعاً به مبلغ 5،681 میلیارد ریال تسهیلات به شرکتهاي کوچک و متوسط پراخت شده، همچنین اعطای 1908 فقره ضمانت نامه مجموعاً به ارزش 1،655 میلیارد ریال به شرکت هاي کوچک و متوسط،16 فقره 16 فقره تسهیلات در مجموعا به ارزش 973 میلیارد ریال و در نهایت7147 فقره تسهیلات مجموعاً به ارزش 1،429 میلیارد ریال به شرکت هاي دانش بنیان پرداخت شده است.

تسهیلات 1،374میلیارد ریالی بانک پارسیان به طرح های اشتغالزایی روستایی و مناطق محروم

حمایت از طرح های اشتغالزای روستایی به منظور افزایش درآمد سرانه روستائیان و کاهش بیکاری در بین روستانشینان ماموریتی است که بانک پارسیان به عنوان یکی از بانک های شاخص خصوصی کشور در آن مشارکت گسترده ای داشته است. بر اساس آمار منتشر شده توسط بانک پارسیان، این بانک از طریق انعقاد قرارداد سه جانبه فیمابین با بنیاد برکت و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری 241 فقره تسهیلات مصوب مجموعاً به مبلغ 1،374میلیارد ریال به این امر خطیر تخصیص داده است.

 

تحریریه ایصمانیوز

→ خواندن مطلب قبلی

جزییات فروش 17 هزار میلیارد تومان از اموال بانک‌ها

خواندن مطلب بعدی ←

دیجیتال مارکتینگ؛ و لزوم وجود آن در بازار مالی

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *