مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری برگزار شد

طی مراسمی با حضور دکتر اسماعیلی رئیس دفتر رئیس‌جمهور، دکتر ربیعی رئیس سابق مرکز تودیع و دکتر خیاطیان به عنوان رئیس جدید مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری معارفه شد.
به گزارش ایصمانیوز ، دکتر غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رئیس جمهور در این مراسم، گفت: این مرکز به عنوان «اتاق فکر دولت» می‌تواند نیازها و رویکردهای دولت را تأمین کند.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به رویکرد آیت‌الله رئیسی مبنی بر استفاده از خرد جمعی و دیدگاه‌های نخبگان و صاحبنظران، گفت: استفاده از خرد جمعی و مشورت با اندیشمندان، علما و صاحبنظران جایگاه ویژه‌ای در رویکردهای رئیس جمهور و دولت دارد، لذا این مجموعه وظیفه سنگینی در ارتباط با همه نخبگان دارد.

آقای اسماعیلی افزود: در جهان کنونی نمی‌توان با فکر و اندیشه فردی و با شخص‌محوری امور کشور را اداره کرد و لازم است از اندیشه نخبگانی و مشورت با صاحبنظران حداکثر استفاده را به عمل آورد و در این راستا روحیه مشورت‌پذیری و دایره استفاده رئیس جمهور از نظرات نخبگان بیش از دیگران است.

در ادامه دکتر خیاطیان که به عنوان رئیس جدید مرکز ضمن تشکر از حسن اعتماد رئیس‌جمهور به دو ماموریت این مرکز، اهمیت تعمیق شبکه نخبگانی در کشور و تلاش در تحقق شعار رئیس‌جمهور «دولت مردمی-ایران قوی» در دوره ایشان اشاره کرد.

همچنین دکتر ربیعی ضمن آرزوی موفقیت برای ریاست جدید مرکز، به نحوه و ضرورت شکل‌گیری این مرکز اشاره و تاکید کرد.

وی افزود: مرکز بررسی‌های استراتژیک نقش بسزایی در تصمیم‌گیری‌های دولت و شخص رئیس‌جمهور می‌تواند ایفا کند.

منبع/مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری

تحریریه

→ خواندن مطلب قبلی

گزارش لحظه به لحظه از روز سوم جنگ در اوکراین؛ درگیری به خیابان‌های کی‌یف رسید

خواندن مطلب بعدی ←

آغاز یازدهمین جلسه بررسی بودجه ۱۴۰۱

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *