افزایش ۵۸ درصدی زنان سرپرست خانوار

افزایش ۵۸ درصدی زنان سرپرست خانوار

افزایش ۵۸ درصدی زنان سرپرست خانوارنائب رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، گفت: در حال حاضر سه میلیون زن سرپرست خانوار در کشور وجود دارد که این آمار نسبت به ۱۰ سال گذشته ۵۸ درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایصمانیوز به نقل از خبرگزاری ایلنا، «معصومه آقاپور علیشاهی»، گفت: در حال حاضر سه میلیون زن سرپرست خانوار در کشور وجود دارد که این آمار نسبت به ۱۰ سال گذشته، ۵۸ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: افزایش زنان سرپرست خانوار به دو عامل درونی و بیرونی بستگی دارد؛ علت بیرونی ضعف شرایط اقتصادی خانواده‌ها و از دلایل درونی می‌توانیم فقر فرهنگی را نام ببرم که هر دو عامل در مناطق محروم مثل شهرستان‌ها و روستاها بیشتر است.

این نماینده‌ مجلس دهم تاکید کرد: اگر بخواهیم کلی به ماجرا نگاه کنیم زنان سرپرست خانوار می‌توانند مادر تمام آسیب‌های اجتماعی در کشور باشند؛ زنانه شدن آسیب‌های اجتماعی در حال حاضر معضلی است که در آینده‌ای نه چندان دور منجر به شکل‌گیری بحران‌های جدی در حوزه مسائل اجتماعی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: رسیدگی به شرایط زنان سرپرست خانوار و توجه به آنها می‌تواند اقدام موثر در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی باشد آنچه در این میان باید مورد توجه قرار گیرد، شرایط اقتصادی این زنان مبنی بر اشتغال، بیمه و حتی مسکن این گروه از زنان آسیب‌دیده است بدون شک باید مورد توجه مسئولان این حوزه قرار بگیرد.

تحریریه ایصمانیوز

→ خواندن مطلب قبلی

کرونا از آنچه در ناباوری می‌بینیم، به ما نزدیک‌تر است!

خواندن مطلب بعدی ←

آمریکا: ساز و کار جدید مبادله کالاهای کشاورزی و دارو میان سوئیس و ایران به طور کامل عملیاتی شده

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *