مخالفت گروه‌های شیعی با نخست وزیری «الزرفی» در عراق

عراق/ مخالفت گروه‌های شیعی با نخست وزیری «الزرفی»

روسای جریان‌ها و احزاب شیعی عراق ضمن برگزاری نشستی در بغداد، مخالفت خود را با مکلف شدن «عدنان الزرفی» برای تشکیل کابینه جدید عراق اعلام کردند.

به گزارش یصمانیوز به نقل از شبکه تلویزیونی العهد عراق، رهبران جریان‌ها و گروه‌های شیعی عراق سه‌شنبه شب ساعاتی پس از مکلف شدن عدنان الزرفی برای تشکیل دولت جدید این کشور، نشستی را در این خصوص برگزار کردند.

در این نشست که در آن «نوری المالکی» رئیس ائتلاف دولت قانون، «سید عمار حکیم» رئیس جریان حکمت ملی عراق، «هادی العامری» رئیس ائتلاف الفتح، «فالح الفیاض» رئیس سازمان حشد شعبی و «همام حمودی» رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق حضور داشتند، مخالفت خود را مامور شدن الزرفی برای تشکیل کابینه جدید اعلام کردند.

بعد از ظهر روز سه شنبه نیز ائتلاف الفتح عراق به ریاست هادی العامری مخالفت خود با مامور شدن عدنان الزرفی رئیس فراکسیون ائتلاف النصر برای تشکیل دولت جدید این کشور را اعلام کرد.

ائتلاف الفتح در بیانیه خود آورده است: این ائتلاف گام غیرقانونی برهم صالح رئیس جمهور در مأمور کردن یک نامزد خارج از چارچوب های قانون اساسی را رد می کند زیرا این قانون بر مأمور کردن نامزد بزرگترین فراکسیون پارلمانی تأکید می کند اما صالح از یک سو با این کار خود تخلف قانون اساسی مرتکب شده است و از سوی دیگر به توافق بین نیروهای سیاسی پایبند نبوده است.

برهم صالح رئیس جمهور عراق صبح دیروز به‌طور رسمی عدنان الزرفی از شخصیت‌های سیاسی عراق را مأمور تشکیل کابینه جدید عراق کرد.

تحریریه ایصمانیوز

→ خواندن مطلب قبلی

آمریکا چندین فرد و نهاد را در ارتباط با ایران تحریم کرد

خواندن مطلب بعدی ←

ابلاغ بخشنامه نرخ دیه در سال ۱۳۹۹ از سوی رئیس قوه قضاییه

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *