لبنان : از آمریکا به نمایندگی از مسافران ماهان شکایت میکنیم

لبنان: به نمایندگی از مسافران پرواز ماهان، از آمریکا شکایت می‌کنیم / یکی از مسافران این پرواز، دچار شکستگی ستون فقرات و ضربه مغزی شده

به گزارش ایصمانیوز ، وزیر بهداشت لبنان گفت: این وزارتخانه به نمایندگی از مسافرین پرواز شرکت هواپیمایی ماهان که از اقدام خصمانه دو جنگنده آمریکایی آسیب دیده‌اند به نهادها و سازمان های بین‌المللی شکایت می‌کند.
منابع خبری پنجشنبه شب گزارش دادند که دو فروند جنگنده آمریکایی برای هواپیمای مسافربری شرکت ماهان در آسمان سوریه ایجاد مزاحمت کردند که این اقدام موجب شد به برخی از مسافران این پرواز آسیب برسد.
پایگاه خبری ایصمانیوز (isma.news) :وزیر بهداشت لبنان گفت: این وزارتخانه به نمایندگی از مسافرین پرواز شرکت هواپیمایی ماهان که از اقدام خصمانه دو جنگنده آمریکایی آسیب دیده‌اند به نهادها و سازمان های بین‌المللی شکایت می‌کند.

به گزارش روز شنبه رسانه های لبنان، دکتر ” حمد حسن ” در جریان عیادت از زخمی های این تهدید مجرمانه، در بیمارستان ” رسول اعظم (ص) ” بیروت در جمع خبرنگاران با آرزوی بهبودی سریع برای مجروحان و مصدومان این پرواز، حمله دو جنگنده آمریکایی به هواپیمای غیرنظامی ایرانی در آسمان سوریه که به مقصد بیروت در پرواز بود را محکوم کرد و آن را عمل ” ارعاب مجرمانه ” خواند.

وی این اقدام را برای آمریکایی‌ها ننگ آور دانست و با بیان اینکه به زودی موضع رسمی لبنان در این باره اعلام خواهد شد، تاکید کرد که این وزارتخانه به نمایندگی از همه کسانی که در این حادثه دچار وحشت و هراس شدند و تحت تأثیر آنچه که در این تهدید از لحاظ روحی و جسمی دچار آسیب شدند در نهادهای بین‌المللی طرح دعوی خواهد کرد.

وزیر بهداشت لبنان افزود: دادگاه‌های جنایی و کیفری بین‌المللی طبق قوانین بین‌المللی که بر حفظ جان مسافران بی گناه و امنیت هواپیماهای مسافربری تاکید کرده اند باید در قبال چنین حملاتی پاسخگو باشند.

وی افزود: در حالی که زمین با یک بیماری همه گیر به نام کرونا مواجه شده است، آسمان نیز دچار یک بیماری شیطانی شده است که باید به آن پاسخ محکم دهیم.

حسن درباره مجروحان و مصدومان ناشی از اقدام خصمانه جنگنده‌های آمریکایی علیه هواپیمای مسافربری ماهان اظهار داشت: سه نفر از مجروحان این حمله هوایی از بیمارستان مرخص شده‌اند و یک نفر تحت عمل جراحی قرار گرفته است و درمان او ادامه دارد.

همچنین دکتر ” احمد عوده ” جراح مغز و اعصاب در باره این بیمار گفت: وی از شکستگی ستون فقرات و ضربه مغزی رنج می برد که تحت عمل جراحی قرار گرفته و وضعیت وی پایدار است.

تحریریه ایصمانیوز

→ خواندن مطلب قبلی

از علی بابا تا علی اکسپرس!

خواندن مطلب بعدی ←

ضرغامی : در انتخابات 1400 کاندیدا میشوم

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *