قوه قضائیه و شورای نگهبان دوره قانون‌گذاری برگزار می‌کنند

دوره آموزشی مدرسه قانون و قانون‌گذاری با همکاری مشترک مرکز آموزش و نوآوری پژوهشگاه قوه قضائیه و پژوهشکده شورای نگهبان برگزار می‌شود.

به گزارش ایصما نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پژوهشگاه قوه قضائیه، این دوره آموزشی روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه و پنج‌شنبه 16 شهریور تا هفتم مهر ماه امسال با تدریس اساتید برجسته حقوق عمومی و حقوق اساسی برگزار خواهد شد.

مبانی فقهی – حقوقی نظام قانون‌گذاری در جمهوری اسلامی با تدریس آیت‌الله عباس کعبی و علی بهادری‌جهرمی، نظارت شرعی بر قوانین و مقررات با تدریس آیت‌الله محمدعلی مدرسی‌یزدی و محمدعلی فراهانی، آسیب‌شناسی فرایند قانون‌گذاری مبتنی بر سیاست‌های کلی نظام قانون‌گذاری با تدریس عباس کدخدایی و سید حجت‌اله علم‌الهدی، آشنایی با پایگاه و نرم‌افزارهای مربوط به اسناد حقوقی و قانونی با تدریس محمدرضا اصغری و معناشناسی و روش‌شناسی تنقیح قوانین و مقررات با تدریس مهدی مهدی‌زاده از جمله موضوعات این دوره آموزشی است.

اصول و فنون قانون‌گذاری توسط باقر انصاری، تفسیر قانون توسط محمد بهادری‌جهرمی، نظام حقوقی حاکم بر فرایند قانون‌گذاری با تدریس سید مجتبی حسینی‌پور و محمدهادی راجی، دادرسی اساسی بر مصوبات مجلس شورای اسلامی توسط محمد ابوالحسنی و هادی طحان نظیف، نظارت بر مقررات با تدریس ابوالفضل درویشوند و جایگاه صلاحیت‌های مراجع واضع هنجار و سلسله مراتب هنجارها توسط حامد نیکونهاد از دیگر موضوعاتی است که در دوره آموزشی مدرسه قانون و قانون‌گذاری تدریس خواهد شد.

علاقمندان برای شرکت در این دوره آموزشی می‌توانند 11 تا 15 شهریور ماه جاری با مراجعه به نشان اینترنتی https://evnd.co/Mmpwk  نسبت به نام‌نویسی اقدام کنند.

در انتهای این دوره آمورشی به شرکت‌کنندگان گواهینامه رسمی اعطا خواهد شد.

 

قوه قضائیه ,

منبع/ خبرگزاری تسنیم

تحریریه

→ خواندن مطلب قبلی

قالیباف: گام اول تعامل بین دولت و مجلس با روحیه همکاری برداشته شد

خواندن مطلب بعدی ←

وزیر صمت اعلام کرد: تمرکز بر نظام توزیع برای تنظیم بازار

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *