عیسی زارع‌پور وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات کیست؟؟

عیسی زارع‌پور از سوی رئیس جمهور، به عنوان وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت سیزدهم معرفی شد.

لیست کابینه پیشنهادی سید ابراهیم رئیسی سیزدهمین رئیس جمهور کشور برای دولت خود امروز ۲۰ مردادماه به مجلس شورای اسلامی ارائه شد و برخی اسامی آشنا برای کابینه دیده شده‌اند.

عیسی زارع پور نیز در این لیست به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت سیزدهم دیده شده و در این خبر می‌توانید جزئیاتی بیشتر از زارع‌پور بدانید. وزیر جوان دیگر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ۴۱ سال سن دارد و سال ۱۳۵۹ در شهرستان اسلام آباد غرب استان کرمانشاه متولد شده است.

این وزیر پیشنهادی جوان لیسانس مهندسی نرم افزار، فوق لیسانس مهندسی کامپیوتر و دکترای علوم کامپیوتر دارد و از جمله سوابق اجرایی زارع پور می‌توان به بنیانگذاری و ریاست مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد که ۲۶ سال سن داشته. وی همچنین در سال ۸۹ به عنوان مدیر نمونه در سازمان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انتخاب شد و در زمان مسئولیت او در این حوزه برای اولین بار بحث ساماندهی رسانه‌های دیجیتال در کشور اعم از نرم افزارها، بازی ها، سایت‌های اینترنتی مطرح شد.

همچنین این وزیر جوان پیشنهادی در دولت‌های نهم و دهم فعالیت داشته و در کارنامه خود مشاور وزیر ارتباطات، وزیر بهداشت، معاونت علمی و فناوری را دارد و در دولت دهم عضو کمیسیون ملی یونسکو بود.

در اسفند ۹۸ زارع پور به عنوان رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه انتخاب شد و از جمله اقدامات مهم او در این دوران راه‌اندازی اپلیکیشن عدالت همراه بوده و رشد و توسعه دیگر سامانه‌های الکترونیکی قوه قضاییه که به عنوان یکی از دستاورد‌های سید ابراهیم رئیسی در دوران ریاستش در این قوه نام برده می‌شود نیز توسط تیم زارع پور انجام شده است.

تحریریه

→ خواندن مطلب قبلی

سید احسان خاندوزی وزیر پیشنهادی اقتصاد کیست؟

خواندن مطلب بعدی ←

تیم اقتصادی دولت رئیسی مشخص شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *