علی صوفی : جهانگیری برای انتخابات ریاست جمهوری 1400 کاندیدا خواهد شد

به گزارش ایصمانیوز به نقل از پایگاه خبری انتخاب ، علی صوفی – عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان اعلام کرده است :

جهانگیری اعلام کرده در انتخابات ۱۴۰۰ کاندیدا خواهد شد

علی صوفی، عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان گفت: آقای جهانگیری برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ صراحتا اعلام کرده که کاندیدا خواهد شد. او که ۳ سال با این وضعیتش در دولت کنار آمده تا به هدفی بالاتر برسد، بعید می دانم در سال پایانی بخواهد از جایگاه معاون اولی کنار بکشد. مگر آنکه بخواهد راه خودش را کامل از دولت جدا و خودش را از اوضاع کنونی کشور مبری کند اما بعید می دانم این اتفاق بیفتد.

پایگاه خبری ایصمانیوز (isma.news) :

عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان گفت: آقای جهانگیری برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ صراحتا اعلام کرده که کاندیدا خواهد شد.

علی صوفی عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان درباره جایگاه اسحاق جهانگیری در دولت حسن روحانی گفت: آقای جهانگیری بعد از انتخابات ریاست جمهوری در دولت کم رنگ شد تا جایی که گفت «نمی توانم منشی دفترم را عوض کنم». امروز دیگر او جزء یاران آقای روحانی در دولت محسوب نمی شود.

وی با اشاره به محول شدن وظایف و اختیارات معاون اول دولت به رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: هر چه نقش آقای واعظی در هماهنگی درون دولت پررنگ تر شد، بیشتر نقش آقای جهانگیری به حاشیه رفت. حالا شاید گاهی در مواقعی به طور مقطعی و موردی آقای جهانگیری کنار رئیس جمهور حضور پیدا می کند یا آقای روحانی به او مأموریتی می دهد.

این فعال اصلاح طلب نقش واعظی در دولت و مواضع سیاسی او را آشکار خواند و اظهار کرد: به نظر می رسد دیگر آقای روحانی، آقای جهانگیری را به عنوان معاون اول خودش طرف مشورت و مرجع رسیدگی به امور نمی داند چون این نقش را آقای واعظی ایفا می کند. در مجموع الان همه کاره و دست راست آقای روحانی در دولت آقای واعظی شناخته می شود و نام او در همه عزل و نصب ها و تصمیم گیری ها به چشم می خورد.

وی درباره ادامه داد: حزب اعتدال و توسعه می خواهد نقش خودش را در دولت بیشتر کند تا در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ دست پر داشته باشد که بتواند یا به صورت مستقیم یا در قالب ائتلاف با یک جریان دیگر به این عرصه وارد شود. حتی در یکی از روزنامه ها خواندم که آقای واعظی برای انتخابات ریاست جمهوری قصد کاندیداتوری دارد.

عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان با بیان اینکه از همان روز نخست دولت دوم آقای روحانی مشخص بود که آقای جهانگیری در این دولت نقش تشریفاتی دارد، بیان کرد: اگر جایگاه دولت امروز نزد افکارعمومی تنزل پیدا کرده، برای آقای واعظی باید نقش بیشتری قائل بود تا آقای جهانگیری.

وی درباره احتمال جدایی جهانگیری از دولت حسن روحانی گفت: آقای جهانگیری برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ صراحتا اعلام کرده که کاندیدا خواهد شد. او که ۳ سال با این وضعیتش در دولت کنار آمده تا به هدفی بالاتر برسد، بعید می دانم در سال پایانی بخواهد از جایگاه معاون اولی کنار بکشد. مگر آنکه بخواهد راه خودش را کامل از دولت جدا و خودش را از اوضاع کنونی کشور مبری کند اما بعید می دانم این اتفاق بیفتد.

صوفی درباره موقعیت اسحاق جهانگیری در انتخابات ریاست جمهوری آینده اظهار کرد: آقای جهانگیری در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ صریح خود را کاندیدای جریان اصلاحات خواند اما به دلیل حضورش در دولت خیلی آسیب دیده است. او به هر حال معاون اول رئیس جمهور محسوب می شود و باید هزینه نارضایتی جامعه از دولت را بپردازد. حالا اینکه او چه برنامه ای دارد تا اعتماد جامعه را به خود برگرداند، نمی دانم.

او گفت: البته آقای جهانگیری می تواند بگوید «به من برای کار در دولت دوم آقای روحانی میدان ندادند» یا هزار و یک دلیل و بهانه دیگر بترشد اما نکته مهم آن است که چقدر این صحبت ها می تواند نگاه افکارعمومی را تغییر دهد. در مجموع معتقدم کسی که عضو دولت آقای روحانی باشد و امیدوار باشد که در انتخابات ریاست جمهوری رأی و اقبال مردم را به خود جلب کند تقریبا نشدنی است.

منبع: نامه نیوز

تحریریه ایصمانیوز

→ خواندن مطلب قبلی

پیش بینی 20 بیماری به کمک هوش مصنوعی

خواندن مطلب بعدی ←

فلیپ کارت ، بزرگترین مارکت پلیس هند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *