طرح جدید مجلس برای خودرو دار کردن خانواده ها

جزئیات جدید از طرح مجلس برای خودرو دار کردن خانواده‌های بی‌خودرو

یک عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت که استفاده از سهام عدالت به عنوان سازوکار تامین مالی در طرح خودرودار کردن خانوارهای نیازمند بدون خودرو پیش‌بینی شده است.

خودرو - cars

به گزارش ایصمانیوز  به نقل از ایسنا، سید علی موسوی اظهار کرد: من به همراه یک تیم اقتصادی طرح خودرودار کردن خانواده‌های نیازمند بدون خودرو را مورد بررسی قرار دادم و تدوین کردم و پیش از این هم اعلام کردیم که این طرح برای دولت و همچنین خانوارها بار مالی نخواهد داشت. ما سعی کردیم سازوکار شفاف و روشنی را طراحی کنیم و استفاده از سهام عدالت را به عنوان سازوکار تامین مالی پیش‌بینی کردیم.

وی با بیان این‌که خانوارهای دهک‌های پایین و آسیب پذیر با اولویت خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمایتی در این طرح مورد توجه قرار گرفتند، گفت: ما سعی خواهیم کرد با بخشی از سهام عدالت این خانوارها خودرودار شوند بدون آنکه هزینه چندانی برای آنها داشته باشد و از سویی افزایش سرمایه‌ای هم برای خودروسازان در پی خواهد داشت که بتواند تولید جدید با تیراژ بالا داشته باشند.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امیدوارم بتوانیم با این طرح رضایت اقشار کم‌درآمد را جلب کنیم و به آنها نشان دهیم در کنار آنها هستیم. ما همچنین طرح‌هایی شبیه به این را در آینده ارائه خواهیم کرد در همین راستا با یک تیم اقتصادی در حال آماده کردن طرح‌ها هستیم و ان‌شاء‌الله طرح خودرودار کردن خانوارهای بی‌خودرو را در کمیسیون صنایع مطرح خواهیم کرد.

ایصمانیوز امیدوار است این طرح شباهتی به طرح قبلی دولت نباشد . یادمان هست که در حدود 3 سال پیش طرحی را دولت بعنوان پیش فروش خودرو اعلام کرد که عملا در آن طرح منافع خودرو ساز و خودروهای بدون مشتری آن محفوظ ماند . از نمایندگان محترم مجلس میخواهیم طوری برنامه ریزی و طرح ریزی کنند تا نتیجه آن برنامه این نباشد که از جیب اقشار کم درآمد کلاهی برای خودروساز ساخته شود .

تحریریه ایصمانیوز

→ خواندن مطلب قبلی

لاوروف: برای میانجیگری میان تهران و واشنگتن آماده ایم

خواندن مطلب بعدی ←

پیشنهاد FDD به ترامپ : کل بخش مالی جمهوری اسلامی ایران در فهرست سیاه قرار بگیرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *