صعود 20 هزار واحدی شاخص بورس

به گزارش ایصما نیوز شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با رشد 20 هزار و 428 واحد روبه‌رو شد.
بورس اوراق بهادار تهران اولین روز هفته را با رشد شروع کرد بگونه‌ای که شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز با افزایش 20 هزار و 428 واحد به رقم یک میلیون و 541 هزار و 55 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن با افزایش 9 هزار و 54 واحد به رقم 464 هزار و 427 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 6 میلیون و 175 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در بورس تهران بیش از 10.4 میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب بیش از یک میلیون فقره معامله و به ارزش 8 هزار و 799 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز همه شاخص‌های بورس مثبت بودند بگونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی 1.3 درصد رشد کردند و این دو شاخص در معیار هموزن 1.9 درصد افزایش یافتند.

شاخص آزاد شناور 1.1 درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس 0.95 درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس 1.8 درصد افزایش یافت.

امروز نمادهای شاخص‌ساز شامل پتروشیمی خلیج‌فارس، هلدینگ معدنی خاورمیانه، پتروشیمی نوری، چادرملو، ملی‌مس، پالایش نفت تهران و همراه اول بوده‌اند.

در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل با رشد 333 واحد به رقم 22 هزار و 742 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 241هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در فرابورس ایران بیش از 4.8 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 662 هزار فقره معامله و به ارزش 16 هزار و 69 میلیارد تومان داد و ستد کردند. با این حساب ارزش معاملات دو بازار به 25 هزار میلیارد تومان رسید.

خریداران پالایش یکم بعد از یک سال هنوز با 15 درصد زیان از اصل سرمایه خود همراه هستند، هر واحد 10 هزار تومانی که سال قبل خریدند، امروز 8573 تومان معامله شد.

امروز نمادهای پتروشیمی آریاساسول، پتروشیمی زاگرس، صبا تأمین، بیمه پاسارگاد، فرابورس و نیروی برق دماوند بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و نماد صنعتی مینو بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را از خود به جای گذاشت.

همچنین با مصوبه هیأت مدیره سازمان بورس قرار بر این شده است ارائه خدمات کارگزاران به سهامداران حقیقی و حقوقی به شرط ثبت‌نام در سامانه جامع اطلاعات مشتریان شود و بنابراین از 10 مهر ماه به بعد هرگونه خدمات به شرط سجامی شدن اعلام شده است.

با توجه به افزایش مشارکت مردم در بورس و خرد شدن سهامداران حقیقی لازم است سود این سهام به صورت یکجا و از طریق سامانه سجام واریز شود.

تحریریه

→ خواندن مطلب قبلی

لیست قیمت جدید انواع موتورسیکلت های پرفروش در بازار امروز شنبه 13 شهریورماه 1400 منتشر شد.

خواندن مطلب بعدی ←

اولین تصمیم بورسی دولت سیزدهم مشخص شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *