صادق زیباکلام : در صورت تایید شورای نگهبان ، احمدی نژاد رئیس جمهور ایران خواهد بود

به گزارش ایصمانیوز صادق زیباکلام در گفتگویی که با پایگاه خبری انتخاب انجام داده است ، اعلام کرده احمدی نژاد در صورت تایید صلاحیت از سوی شورای نگهبان ، بیش از 20 میلیون رای دارد و رئیس جمهور ایران خواهد بود .

صادق زبیاکلام: همان‌گونه که اکنون مجلس در اختیار تندروها، جبهه پایداری و طرفداران احمدی‌نژاد قرار گرفت، اکنون انتظار این است که یک شخص تندرو در ۱۴۰۰ رئیس‌جمهور شود.

اصلاح‌طلبان در پی واگذار کردن تمامی ارکان قدرت به جناح رقیب هستند

صادق زیباکلام در ارتباط با اینکه در انتخابات ریاست جمهوری 1400 کدام جناح سیاسی از شانس بیشتری برای پیروزی در انتخابات برخوردار است، اظهار داشت: «اکنون در میان اصلاح‌طلبان رویکردی در حال مطرح شدن است که بر اساس آن جریان‌های اصلاح‌طلب می‌گویند در شرایطی که بود و نبود ما در مدیریت کشور، چه در قوه مجریه و چه در قوه مقننه هیچ فایده و برآیندی ندارد، چرا باید اصرار داشته باشیم که در این دو قوه حضور داشته باشیم. در نتیجه باید اجازه داد که همانند دوران ریاست جمهوری احمدی‌نژاد تمامی قدرت در اختیار اصول‌گرایان و تندروها باشد که خود آن‌ها نیز پاسخ‌گوی وضعیت موجود باشند.»

وی افزود: «24 میلیون نفر در اردیبهشت 96 به آقای روحانی رای دادند، اما اکنون باید پرسید، «کدام سیاست مهم کشور در عرصه‌های سیاست داخلی، سیاست خارجی  و… در پی رفتن مردم به پای صندوق تغییر کرده است؟» پاسخ این پرسش «هیچ» است. بنابراین، اکنون چه اصرای وجود دارد که اصلاح‌طلبان در مدیریت مملکت حضور داشته باشند، در حالی‌که هیچ نقشی در سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری‌های مهم کشور ندارند. در این میان، فقط اصلاح طلبان همه صورت‌حساب سیاست‌های دیگران را باید پاسخ گو باشند.»

پایگاه خبری ایصمانیوز (isma.news) :احمدی‌نژاد در صورت تایید صلاحیت با بالای 20 میلیون رای رئیس‌جمهور خواهد شد / تمامی ارکان قدرت باید رد اختیار اصول‌گرایان قرار بگیرد تا مسئولیت تصمیمات خود را متوجه اصلاح‌طلبان نکنند

 

قوه مجریه هم همانند قوه مقننه باید در اختیار اصول‌گرایان قرار بگیرد

این تحلیل‌گر مسائل سیاسی در ادامه تصریح کرد: «همان‌گونه که اکنون مجلس در اختیار تندروها، جبهه‌ پایداری و طرفداران احمدی‌نژاد قرار گرفت، اکنون انتظار این است که یک شخص تندرو در 1400 رئیس‌جمهور شود. البته باید توجه داشت که این انتخاب احتمالا با مشارکت 20 تا 30 درصد مردم محقق خواهد شد اما مساله مهم این است که بعد از این رخداد، آن‌ها ناچار خواهند بود پاسخ‌گوی اقداما‌شان باشند. واقعیت امر این است که نمی‌شود یک جناح تمامی سیاست‌های کلان را تعیین کند و متعاقب آن انگشت اتهام را به سوی حسن روحانی و اصلاح‌طلبان بکشند و بگویند چرا وضعیت مملکت این گونه است.»

احمدی‌نژاد در صورت تایید صلاحیت با بالای 20 میلیون رای رئیس‌جمهور خواهد شد

زیباکلام در بخشی دیگر از گفته‌های خود پیرامون شانس پیروزی احمدی‌نژاد یا جریان پیرو او در انتخابات ریاست جمهوری 1400 تاکید کرد: «مساله این است که در ارتباط با احمدی‌نژاد و آینده حضور او در انتخابات باید برخی نهادها تصمیم‌گیری کنند. در صورت تایید صلاحیت او از سوی شورای نگهبان، احمدی‌نژاد با بالای 20 میلیون رای رئیس‌جمهور آینده خواهند شد.»

 

تحریریه ایصمانیوز

→ خواندن مطلب قبلی

نیویورک تایمز : آلمان برنده بزرگ جهان پس از کرونا خواهد بود

خواندن مطلب بعدی ←

هوش مصنوعی در خدمت نابینایان ، ربات تئا (THEIA) بجای سگ راهنما

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *