رئیس جمهور: راه و مسیر امام زنده است

رئیس جمهور: راه و مسیر امام زنده است

رئیس جمهور درحرم مطهر امام راحل با اشاره به تشییع با شکوه سردار شهید سلیمانی گفت: مردم ما به خوبی دراین روز‌ها نشان دادند انقلاب و امام زنده است و راه و مسیرامام زنده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

رئیس جمهور در مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، با تاکید بر اینکه سیاست ما نباید سیاست ذلت و تسلیم باشد گفت: ما سیاست تنش و تقابل را هم قبول نداریم.
آقای روحانی با اشاره به هدف امام (ره) از جمهوری اسلامی تصریح کرد: هدف امام (ره) این بود که حکومت در چارچوب اسلام به دست مردم باشد و ایشان می‌دانست که عدالت و اصلاح در جامعه و همچنین رشد و توسعه بدون حضور مردم امکان پذیر نیست.
وی افزود: اینکه امام (ره) فرمودند؛ میزان رای ملت است، این را به عنوان یک شعار نگفت، چراکه می‌دانست اگر در هر صحنه‌ای مردم حضور داشته باشند، پیروزی نهایی همان جاست و اگر مردم غایب باشند بی تردید ما به موفقیتی دست نخواهیم یافت، اگر هم بیابیم، ماندگار نخواهد ماند.
رئیس جمهور ادامه داد: تاکید امام (ره) بر این بود که مردم، ولی نعمت ما هستند و در همه انتخابات‌ها مردم ما شرکت کنند و همچنین انتخاب کردن حق مردم است و هر آن کس که مردم را از حق انتخاب کردن بازدارد و نگذارد که در میان سلایق مختلف، آن که می‌خواهند را برگزینند و مردم را برای حضور پای صندوق آراء دلسرد کند، حتما از مشی و راه امام (ره) فاصله دارد.
آقای روحانی گفت: امام (ره) به ما یاد داد؛ در کنار مردم می‌توانیم مردم سالاری اسلامی را پابرجا سازیم، با تکیه بر مردم می‌توان با ابرقدرت‌ها مبارزه و ایستادگی کرد، اما مردم سالاری و اسلامیت مورد نظر امام (ره) فقط به یک صحنه، انتخابات و یک سال و یک روز ختم نمی‌شود.
رئیس جمهور تاکید کرد: ما همیشه باید مردم خواه باشیم و به نظرات مردم احترام بگذاریم، در سیاست داخلی و خارجی و در سیاست‌های اقتصادی و فرهنگی مان نظرات و اعتقادات و همچنین تفکرات و سلایق مردم از یاد نباید برود.
آقای روحانی گفت: این را باید بدانیم که اقامه دین و عدل به دست مردم امکان پذیر است و شرع از عرف فاصله ندارد و ما باید کاری کنیم که فرهنگ اجتماعی ما در چارچوب مقررات اسلام و همان عرف متشرعه ما باشد.
رئیس جمهور افزود: اگر راه امام (ره) ادامه دهیم، امروز هم که در سخت‌ترین شرایط تاریخ اقتصادی و سیاسی هستیم از این مسیر به خوبی عبور کنیم.
وی ادامه داد: اگر امروز بعد از دو سال، ملت ما در برابر تحریم‌های بی سابقه ایستادگی و مقاومت کرده است به دلیل آن است که مردم باور کرده اند که ظلم و تجاوز از ناحیه ستمگران است و نظام اسلامی ما در مسیر درست و صحیحی قرار دارد.
آقای روحانی خاطر نشان کرد: امروز مردم باور کردند که سیاست ما نباید سیاست ذلت و تسلیم باشد، گرچه ما سیاست تنش و تقابل راهم قبول نداریم.
رئیس جمهور تاکید کرد: مردم ما می‌دانند که امروز راهی جز استقامت و ایستادگی برابر متجاوزان وجود ندارد، ​متجاوزانی که نه تنها بر ملت ما ظلم کرده و می‌کنند بلکه بر همه مسلمانان جهان و به ویژه بر ملت مظلوم فلسطین نیز ظلم می‌کنند.
رئیس جمهور در ادامه گفت: معامله قرن، ننگ بزرگ تاریخ است، ننگی که تنفر مسلمانان و آزادخواهان جهان را به همراه دارد.
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی افزود: امروز همه ملت‌ها می‌دانند که برابر متجاوز راهی جز ایستادگی، وحدت و مقاومت وجود ندارد.
وی گفت: امید، وحدت و نشاط را از مردم نگیریم و بی تردید پیروز نهایی در صحنه خواهیم بود.
آقای روحانی تصریح کرد: امام هیچ گاه و در هیچ مقطعی از تاریخ، نسبت به آینده روشن انقلاب اسلامی ناامید نشد و آن روز‌هایی که از سوم و چهارم فروردین سال ۴۲ درِ همه خانه‌ها بسته شده بود، در ِخانه امام به روی طلاب، فضلا و مردم باز بود.
رئیس جمهور افزود: آن روز که امام (ره) را مظلومانه به ترکیه و عراق تبعید کردند، هرگز امام (ره) امیدش به پیروزی و آینده قطع نشد و آن روز‌های پر ماجرا و روز‌های قبل و بعد انقلاب اسلامی، امام (ره) همواره امیدوار بود و گویی این ندا را می‌شنید که “موسی از فرعونیان نترس که تو پیروز صحنه نبرد در برابر آنهایی. “
وی تصریح کرد: همین امید امام (ره) بود که در جنگ تحمیلی ما را به پیروزی رساند و امروز هم نیاز به وحدت و اعتماد و امید داریم و تردیدی نداریم که تا اسلامیت و جمهوریت وجود دارد، ملت در برابر توطئه‌ها پیروز خواهند شد.
آقای روحانی ادامه داد: دولت جمهوری اسلامی ایران در کنار مرقد امام راحل تعهد می‌کند که تمام قوای خود را برای اجرای فرامین امام (ره) و راه امام با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب بکار گیرد.
وی افزود: روزی که مردم برای یک شاگرد مکتب امام شهید سردار سلیمانی آمدند و او را بدرقه کردند نشان دادند راه امام زنده و مسیر امام پر رهرو است و مردم حضور دارند.
رئیس جمهور تاکید کرد: تشییع و بدرقه پیکر شهید سردار سلیمانی نشان داد مردم وقتی کسی را نشانه امنیت و اقتدار بدانند همه در کنار او هستندو او را سمبل ملی می‌دانند. آقای روحانی در پایان افزود: امام مکتب و راهش امروز برای ما راهگشاست.

تحریریه ایصمانیوز

→ خواندن مطلب قبلی

وزیر صنعت: تراز اقتصادی کشور از منفی 9.6 درصد به 0.4 مثبت رسید

خواندن مطلب بعدی ←

رییس قوه قضاییه: دیر یا زود با قاتلین شهید سلیمانی ملاقات خواهیم کرد، اما نه برای مذاکره

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *