زیبا کلام : جامعه‌ای که از جریانات سیاسی ناامید شده به دنبال ناجی می‌گردد و آنرا در چهره احمدی‌نژاد می‌بینند.

واقعیت اینست که اوضاع اقتصادی و مدیریت کشور اینقدر خراب و نابسامان است که تفاوتی نمیکند اصولکرا هستی یا اصلاح طلب ، بالاجبار باید خودت را از بنده ی دولت تدبیر جدا کنی . اینقدر بی تدبیری از جانب دولت متعدد بوده که ناامیدی امری بدیهی شده است و انگار باید بدنبال ناجی بود .

اینکه برخی از نام احمدی نژاد خوششان نیاید و لب را بر انتقاد او باز میکنند ، دلیل بر منتقد بودن آنها و وجود اشکال در احمدی نژاد نیست ، بلکه با توجه به کلیات و آمار میدانی ای که هر کسی میتواند از میان مردم در کشور استخراج کند ، احمدی نژاد را بعنوان تنها منجی اوضاع بد اقتصادی و کسب و کار کشور پیدا میکند .

احمدی نژاد بعنوان یک فرد تحصیلکرده در دانشگاه ، نشان داد که با وجود هزاران بلندگویی که علیه او شعار میدادند ، همچنان در دل و قلب مردم جای دارد . بدیهی است تعداد افراد زیادی هم ، همچنان بدلیل خاطرات تلخی که برای آنها در سال 88 بوجود آمده بود و به این باور رسیده بودند باید کاندیدای آنها پیروز میشد ، همچنان از شخص احمدی نژاد خوششان نیاید ، اما قالب نظرات آنها هم با وجود اینکه شخصا او را دوست ندارند ، معتقدند که او شخصی است که مستواند اوضاع کشور و دولت را سر و سامان دهد .

ایصمانیوز به نقل از برنا نوشت: فعال سیاسی اصلاح طلب( صادق زیبا کلام )، گفته  است: جامعه‌ای که از جریانات سیاسی ناامید شده است به دنبال یک منجی و ناجی می‌گردد که بسیاری آن منجی و ناجی را در چهره احمدی‌نژاد می‌بینند.

صادق زیباکلام، استاد علوم سیاسی دانشگاه، در ارزیابی تاثیر افشاگری‌ها بر نظام سیاسی گفت: در علوم سیاسی روشی تحت عنوان پوپولیسم وجود دارد به این ترتیب که از طریق پوپولیسم شعارهای مطرح می‌شود و رفتارهایی شکل می‌گیرد که این شعارها و رفتارها مطلوب اقشار و لایه‌های کم درآمدتر، محروم‌تر، حاشیه‌نشین در شهرها، روستاییان و اقشار و لایه‌های کمتر تحصیلکرده است.

زیباکلام در ادامه توضیح علت محبوبیت چهره‌های پوپولیست ادامه داد: طرفداران پوپولیست کاری به این ندارند که عملکرد اقتصادی احمدی‌نژاد چطور بوده و یا شرایط سیاست خارجی، میزان آزادی مطبوعات و وضعیت زندانیان سیاسی در زمان او به چه شکل بوده است. در حقیقت آن جایگاهی که چهره و شخصیت پوپولیست در دل و در قلبشان ایجاد کرده، کفایت می‌کند و در مقابل هر قدر استدلال کنید که رفتار او چگونه بوده، چیزی تغییر نمی‌کند.

زیباکلام با اشاره به کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس یازدهم تصریح کرد: همان طور که اکثریت در اسفند ۹۸ پای صندوق نیامدند، خرداد ۱۴۰۰ هم پای صندوق نمی‌آیند. بنابراین این موقعیت خوبی برای تندروها، جبهه پایداری و برای طرفداران احمدی نژاد به وجود آورده که بتوانند، سال آینده با حداقلی از آراء قوه مجریه را بگیرند، همچنان که دیدیم قوه مقننه را هم سال گذشته گرفتند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در بخش دیگری از صحبت‌های خود در واکنش به اینکه افرادی نظیر احمد توکلی تحت لوای دیده‌بان عدالت و با شعار فسادستیزی پا به عرصه می‌گذارند، افزود: هیچ اعتقاد، امید و باوری به کسانی که در ایران می‌گویند ما می‌خواهیم در ایران با فساد مبارزه کنیم، ندارم حالا می‌خواهد احمد توکلی باشد و یا سایر ارگان ها و نهادهایی که می‌گویند که می‌خواهیم با فساد مبارزه کنیم.

تحریریه ایصمانیوز

→ خواندن مطلب قبلی

توافقنامه امارات و اسرائیل چقدر جدی است ؟

خواندن مطلب بعدی ←

زیباکلام: باید دور آن ۲۴ میلیون رأیی را که روحانی را روی کار آورد، خط قرمز بکشیم

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *