رشد ۹۸ درصدی شاخص بورس طی ۹ ماه

رشد ۹۸ درصدی شاخص بورس طی ۹ ماهدر پایان معاملات آذر امسال ارزش بازار اوراق بهادار شامل ارزش کل بورس تهران، فرابورس ایران، بورس انرژی و بورس کالا به ۱۸۰۱۳ هزار میلیارد ریال رسید که رشد ۱۶ درصدی نسبت به ماه قبلش دارد و بیش از ۹۰ درصد نیز نسبت به پایان سال ۱۳۹۷ را نشان می‌دهد.

به گزارش ایسنا، با بررسی شاخص‌های بازار سرمایه، شاهد افزایش ۱۶.۱ درصدی شاخص کل (وزنی- ارزشی) بورس اوراق بهادار در پایان معاملات یک ماهه منتهی به آذرماه ۱۳۹۸ و رسیدن آن به مقدار ۳۵۳ هزار و ۹۹۷ واحد هستیم. این بیشترین مقدار شاخص کل طی دوره ۱۳ ماهه اخیر محسوب می‌شود.

همچنین مقدار شاخص کل بورس اوراق بهادار از ابتدای سال ۱۳۹۸ تا پایان آذرماه ۱۳۹۸ معادل ۹۸.۱ درصد رشد داشته است. شاخص کل (وزنی ارزشی) فرابورس ایران نیز در دوره یک ماه منتهی به پایان آذرماه ۱۳۹۸ با ۱۵.۴ درصد افزایش به مقدار ۴،۵۵۹ واحد و بیشترین مقدار خود طی دوره ۱۳ ماهه اخیر رسید. این در حالی است که مقدار شاخص کل (وزنی ارزشی) فرابورس ایران از ابتدای سال ۱۳۹۸ تا پایان آذرماه ۱۳۹۸ معادل ۱۰۲ درصد رشد را نشان می  دهد.

طبق اعلام سازمان بورس و اوراق بهادار، مجموع ارزش معاملات بورس‌ها (بورس تهران، فرابورس ایران، بورس کالا و بورس انرژی) در پایان آذرماه ۱۳۹۸ به ۹۹۱ هزار و ۷۳۵ میلیارد ریال رسیده که این مقدار ۷۷.۲ درصد نسبت به دوره یک ماهه گذشته افزایش داشته است. بر این اساس، در آذر امسال شاهد بیشترین مقدار ارزش معاملات ماهانه طی دوره ۱۳ ماهه اخیر بوده ایم.

همچنین تعداد نهادهای مالی در پایان آذر ماه به ۶۳۰ نهاد رسید که ۳۴ درصد آن‌ها به صندوق‌های سرمایه‌گذاری اختصاص دارند.

گفتنی است در فصل پاییز امسال شاهد کمترین تعداد روزهای تاخیر در انتشار اطلاعات در دوره یک ساله اخیر بوده‌ایم؛ به طوری که متوسط تعداد روزهای تاخیر در انتشار اطلاعات توسط ناشران در پایان آذر ماه به ۰.۶ روز رسیده است.

تحریریه ایصمانیوز

→ خواندن مطلب قبلی

ظریف :هزینه سیاست خارجی آمریکا در منطقه غرب آسیا به ۸ تریلیون دلار رسیده است

خواندن مطلب بعدی ←

احتمال افزایش مبلغ وام مسکن یکم

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *