دین پرست: ایجاد 888 هزار فرصت شغلی با فعال‌سازی معادن

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور، گفت: بالغ بر ۸۸۸ هزار فرصت شغلی به صورت مستقیم و غیرمستقیم با فعال کردن صددرصدی کل معادن کشور فراهم می‌شود.

به گزارش ایصمانیوز به نقل از مناقصه‌مزایده،‌بابک دین‌پرست در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان با بیان اینکه در حال‌حاضر و براساس آمار و اطلاعات ۱۰ هزار معدن در کشور وجود دارد، اظهارداشت: از این میزان 43.2 درصد غیرفعال هستند و با فعال کردن صددرصدی معادن، ظرفیت تولید کشور در بخش معدن به ۴۲۷ میلیون تن در سال ارتقاء می‌یابد.

وی ادامه داد: در استان سمنان نیز براساس آخرین گزارش‌ها ۵۳۷ معدن وجود دارد که از این تعداد ۲۱۷ معدن فعال و ۵۷ درصد یعنی چیزی حدود ۳۲۷ معدن غیرفعال است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور، بیان کرد: ۳۰ معدن از تعداد واحدهای غیرفعال استان سمنان در حال تجهیز است که با تجهیز این معادن و همچنین برنامه‌ریزی دقیق و معین، با اولویت تقویت و توجه به بخش معدن، می‌توان فرصت‌های شغلی بسیار مطلوبی را برای استان فراهم کرد.

وی با اشاره به این موضوع که تاکنون ۳۳۷ واحد در کشور مشمول ماده ۱۴۱ شناسایی شد که ۲۴۳ واحد در حال‌حاضر غیرفعال است.ابرازداشت: همچنین در استان سمنان نیز ۱۳ واحد با ۲۴۳ نفر مشمول این قانون قرار گرفت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور افزود: میانگین اجرایی شدن مصوبه‌های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور ۵۷ درصد است.

تحریریه ایصمانیوز

→ خواندن مطلب قبلی

سامانه گزارشگران فساد رونمایی شد

خواندن مطلب بعدی ←

اروپا، سرگردان میان انتخابات آمریکا و انتخابات ایران؛ چه خواهد شد؟

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *