دکتر محمد مخبر به عنوان معاون اول رییس جمهور منصوب شد

آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، طی حکمی دکتر محمد مخبر را به عنوان معاون اول رئیس جمهور منصوب کرد.

به گزارش ایصمانیوز به نقل از تسنیم،  محمد مخبر که با حکم رهبر معظم انقلاب از سال 1386 ریاست ستاد اجرایی فرمان امام را برعهده داشته، دارای مدرک دکتری حقوق بین‌الملل است.
وی متولد دزفول و دارای سوابق و فعالیت‌های انقلابی در دوران طاغوت و سوابق مدیریتی پس از پیروزی انقلاب است؛ مسئول بهداری سپاه دزفول در زمان جنگ، مدیرعامل مخابرات دزفول، معاون استانداری خوزستان، معاون بازرگانی بنیاد مستضعفان بوده و از سال 1386 تاکنون نیز ریاست ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) را برعهده داشته ‌است.
از جمله اقدامات وی در ستاد اجرایی فرمان امام(ره) می توان به تاسیس بنیاد برکت، بنیاد احسان، موسسه دانش بنیان برکت، گروه توسعه اقتصادی تدبیر، راه اندازی قرارگاه محرومیت زدایی و پیشرفت در مسیر خدمت به محرومان و مستضعفین و تولید نخستین واکسن ایرانی کرونا (کوو ایران برکت) اشاره کرد.

درباره محمد مخبر

محمد مخبر فرزند حجت الاسلام علامه‌عباس مخبر که از وعاظ و منبری‌های سرشناس شهرستان دزفول است مقطع ابتدایی را در دزفول و اهواز ادامه تحصیل نمود سپس در مقطع دکتری در رشته مدیریت و برنامه‌ریزی توسعه اقتصادی، در مقاطع کارشناسی‌ارشد و کارشناسی به ترتیب در رشته‌های مدیریت با گرایش سیستم‌ها و کارشناسی در مهندسی برق تحصیل کرده‌است. وی همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد و دکتری حقوق بین‌الملل است.

مخبر، مدیرعاملی شرکت مخابرات خوزستان، معاونت استانداری خوزستان، ریاست هیئت مدیره بانک سینا، معاونت بازرگانی و حمل و نقل بنیاد مستضعفان را به ترتیب در سابقه خود دارد.

ریاست ستاد اجرایی فرمان امام

عکس از ایرنا

محمد مخبر از سال ۱۳۸۶ تا ۱۴۰۰ ریاست ستاد را بر عهده داشت. طی این سالها دکتر مخبر توانست با مدیریت خوب خود ، اموال و دارایی های تحت مالکیت ستاد اجرایی را به سامان برساند . اکثر شرکتها و بنگاههای زیرمجموعه ستاد اجرایی در دوره مدیریت محمد مخبر از وضعیت زیان به سوددهی رسیدند .

یکی از کارهای ماندگار محمد مخبر در راستای بهره گیری از این اموال برای قشر نیازمند و مستضعف بود . ایشان با ایجاد بنیاد برکت توانست بخش زیادی از دغدغه های قشر نیازمند نظیر مدرسه ، بیمارستان را در مناطق محروم پیگیری و به ثمر بنشاند .

 

تحریریه ایصمانیوز

→ خواندن مطلب قبلی

علیرضا زاکانی شهردار تهران شد

خواندن مطلب بعدی ←

کارنامه دکتر محمد مخبر

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *