وزیرکار: رقم دست‌مزد سال آینده امکان بازنگری دارد

وزیرکار: رقم دست‌مزد سال آینده امکان بازنگری دارد

دویست و نودمین جلسه شورای عالی در حالی در حال برگزاری است که وزیر کار در حاشیه این نشست گفت: به هر نتیجه ای که برسیم برای سال آینده با توجه به شرایط سال ۹۹ امکان بازنگری دارد. هم به صورت فزاینده و هم به صورت کاهنده.

به گزارش یصمانیوز ، دویست و نودمین نشست شورای عالی کار با موضوع تعیین حداقل دستمزد کارگران امروز در حال برگزاری است. این نشست سومین جلسه شورای عالی در سال جاری بعد از برگزاری 7 جلسه کمیته دستمزد برای تعیین دستمزد 99 کارگران در حال برگزاری است.

محمد شریعتمداری ، وزیرکار در حاشیه این نشست با اشاره به اینکه بنای ما در شورای عالی کار اجماع است گفت: امروز سومین جلسه شورای عالی کار است و امیدواریم به نتیجه برسیم.

وی بیان کرد:بدنبال ایجاد وحدت و همدلی در جامعه هستیم . بنای ما در شورای عالی کار نیز اجماع است و بدنبال جمع بندی روشنی در خصوص تعیین حداقل دستمزد هستیم .

وزیرکارادامه داد: به هر نتیجه ای که برسیم برای سال آینده با توجه به شرایط سال 99 امکان بازنگری دارد. هم به صورت فزاینده و هم به صورت کاهنده.

ایصمانیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم اضافه میکند که، دو جلسه قبلی شورای عالی کار بعد از چندین ساعت بحث و بررسی میان شرکای اجتماعی بدون نتیجه پایان یافت. چرا که اختلاف نظر بین کارگران و کارفرمایان در عدد ورقم برای دستمزدبسیار زیاد بود.

از جمله پیشنهادات کارگران در شب گذشته افزایش 45درصدی با افزایش بن کارگری و پایه سنوات بود و کارفرمایان و دولت مخالف این پیشنهاد بودند و اصرار بر افزایش 15درصدی دستمزد داشتند.

در ابتدای جلسه نیز نمایندگان کارگران معتقد بودند که برای حفظ بقای زندگی کارگران حداقل یک‌میلیون و 480هزار تومان باید روی مجموع دریافتی کارگران افزوده شود.

از جمله پیشنهادات مطرح در این جلسه پیشنهاد دولت برای افزایش 19درصد بر حداقل دستمزد و افزایش سایر مولفه ها تا رساندن به 2میلیون و 850 بود که کارگرها موافقت نکردند.یکی از تأکیدات کارگران در تعیین دستمزد حفظ بقای کارگران است.

تحریریه ایصمانیوز

→ خواندن مطلب قبلی

آزادی زندانیان؛ خبر خوب در آوار خبرهای بد کرونایی

خواندن مطلب بعدی ←

هر لیتر اسانس گل محمدی 8 تا 12 هزار دلار قیمت دارد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *