در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت صورت گرفت؛ ماموریت رئیس‌جمهور به وزارت کشاورزی برای تخصیص ارز به کالاهای اساسی و غذایی

رئیس‌جمهور به وزارت جهاد کشاورزی مأموریت داد تا برای کالاهای اساسی و اقلام غذایی ارز لازم را در نظر بگیرد.

به گزارش ایصمانیوز از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، در جلسه یکشنبه شب ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به ریاست آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» گزارشی از بررسی وضعیت بازار و قیمت کالاها و مواد غذایی ارائه شد.

در این گزارش با اشاره به ثبات نسبی قیمت اقلام خوراکی در هفته‌های اخیر، لزوم استمرار تلاش و همکاری منسجم و نظام‌مند همه دستگاه‌های مسئول برای پایداری بیشتر و جلوگیری از افزایش قیمت‌ها مورد تأکید اعضا قرار گرفت. همچنین در این گزارش به شرایط ناشی از تحولات اخیر و تأثیر آن بر نرخ کالاها و مواد غذایی در بازارهای جهانی اشاره و ابعاد آن بررسی شد.

رئیس‌جمهور در همین راستا به وزارت جهاد کشاورزی مأموریت داد با همکاری سایر دستگاه‌های ذیربط، موضوع تأمین اقلام غذایی و کالاهای اساسی و اختصاص ارز لازم برای این بخش‌ها را پیگیری کند.

در این جلسه مقرر شد تیم اقتصادی دولت ظرفیت‌ها و فرصت‌های تعامل بازرگانی و اقتصادی منطقه‌ای و بین المللی را بررسی و موافقت‌نامه‌های امضاء شده با مقامات دیگر کشورها را پیگیری و اجرایی کند.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به اهمیت کاهش تنش‌های موجود در جهان، تلاش همگانی برای ایجاد تعامل اقتصادی در جهت حفظ منافع ملت‌ها را ضروری دانست.

همچنین در این جلسه گزارشی از بهبود شاخص‌ها در بازار بورس ارائه شد و رئیس‌جمهور تأکید کرد اقدامات منسجم‌تر و جدی‌تری در جهت حفظ منافع و سرمایه‌های مردم در بازار بورس انجام شود.

تحریریه

→ خواندن مطلب قبلی

تولید الماس از هوا ممکن شد

خواندن مطلب بعدی ←

با حضور رییس جمهور؛ برگزیدگان سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی معرفی شدند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *