درخواست مالباختگان شرکت رویش نواندیشان از قوه قضائیه برای تسریع در رسیدگی

پس از دستور رئیس قوه قضائیه برای تسریع در رسیدگی به پرونده‌های کثیرالشاکی، ده‌ها تن از مالباختگان شرکت رویش نواندیشان خواستار تسریع در رسیدگی به این پرونده شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم‌، به دنبال دستور رییس قوه قضاییه مبنی بر تسریع در رسیدگی به پرونده های کثیرالشاکی، روز گذشته ده‌ها تن از خانواده ها و مالباختگان شرکت تعاونی رویش نواندیشان، خواستار رسیدگی سریع و تعیین تکلیف این پرونده شدند.

شرکت تعاونی رویش نواندیشان در سال‌های گذشته با جمع‌آوری ده‌ها میلیارد تومان از مردم به ویژه اقشار متوسط و متدین، با وعده پرداخت سودهای جذاب و علیرغم توسعه دارایی‌های خود و خرید زمین‌ها و مستغلات قابل توجه، از عمل به تعهدات خود شانه خالی کرده و بیش از دو سال است که حاضر به بازپرداخت وجوه طلبکاران نشده است.

لازم به ذکر است پرونده رسیدگی به این موضوع از سال 98 در شعبه 13 دادسرای ویژه جرایم اقتصادی تشکیل شده و علیرغم گذشت بیش از یک سال از تشکیل تنها جلسه دادگاه در این خصوص، هنوز منجر به صدور رأی و اقدام در جهت پرداخت وجوه و مطالبات مردم نشده است.

با توجه به تاکید رئیس جدید قوه قضائیه درباره تسریع در رسیدگی به پرونده‌های کثیرالشاکی و انتقاد از طولانی شدن رسیدگی به پرونده‌های جرایم اقتصادی، انتظار می‌رود اینگونه پرونده‌ها به سرعت تعیین تکلیف شود و طلبکاران که به شدت از کاهش ارزش سرمایه‌گذاری خود متضرر شده و از اطاله دادرسی شکایت دارند، به حقوق از دست رفته خود دست یابند.

گفته می‌شود در این پرونده، فردی با عقد قراردادهای پیش فروش گوشت، فروش اقساطی و سهام پروژه، اقدام به اخذ بیش از 40 میلیارد تومان وجه از افراد مختلف کرده بود که در ادای تعهدات خود ناکام مانده بود.

تحریریه

→ خواندن مطلب قبلی

رئیس قوه قضائیه با زندانیان بندهای امنیتی زندان اوین دیدار کرد

خواندن مطلب بعدی ←

حسام‌الدین آشنا مجرم سیاسی شناخته شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *