درخواست فراهانی از رئیس قوه قضاییه درباره شورایاری ها

به گزارش ایصمانیوز ، عضو شورای اسلامی شهر تهران خطاب به آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضاییه برای تجدید نظر درباره رای دیوان عدالت اداری درباره شورایاری ها نامه نوشت.

به گزارش ایصمانیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا «مجید فراهانی» روز چهارشنبه در این نامه که از سوی دفتر این عضو در اختیار رسانه ها قرار گرفت؛ از آیت الله رئیسی درخواست کرده است تا با استناد به ماده ۲ قانون وظایف و اختیارات رئیس قوه قضائیه و قانون اصلاح ماده ۱۸ اصلاحی قانون تشکیل دادگاه های عمومی و انقلاب دستور اعاده دادرسی و تجدید نظر در رای هیئت عمومی دیوان را صادر کند و امور را به نفع مردم تغییر دهد.

وی ضمن تشکر از اقدامات قوه قضاییه، اقدامات در این حوزه را  در توجه به حقوق عامه، نوید بخش اجرای قانون، حفظ کرامت شهروندان و تلاش برای اصلاح امور در دستگاه قضا دانست.

فراهانی خطاب به رییس قوه قضاییه نوشت: برای حضرتعالی در مسیر گره گشایی، خدمت و تغییر به نفع مردم در سایه توجهات امام الرئوف(ع) آرزوی توفیق روز افزون دارم.

وی تاکید کرد که مساله مشورت با مردم و توجه به نظرات مردم از نکات مورد تاکید در سیره پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت(ع) به شمار می رود و این مهم با تاکیدات امام (ره) و رهبرمعظم انقلاب اسلامی بر لزوم مشارکت مردم و واگذاری امور به مردم و پرهیز از تصدی گری در زمره تمایزات اساسی انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود.

درخواست عضو شورای تهران از رئیس قوه قضاییه

عضو شورای تهران ادامه داد: برهمین اساس و در مسیر استفاده از ظرفیت مشارکت مردم در اداره امور محلات شهر تهران، شورای اسلامی شهر تهران در چهارم آبان ماه هزار و سیصد و هفتاد و هشت با تصویب طرح «تشکیل انجمن شورایاری ها» را به تصویب رساند، بر همین اساس شورایاری محلات با برگزاری انتخابات غیر سیاسی، مبتنی بر مشارکت مردم محل و به منظور انتخاب نمایندگان مردم در شورایاری طی پنج دوره و با قریب به بیست سال سابقه برگزار شده است.

وی افزود: در دوره پنجم برغم آنکه قاضی سراج رئیس وقت سازمان بازرسی کل کشور در مکاتبه با روسای قوا و ثبت شکایت در دیوان عدالت اداری مبنی بر ابطال مصوبه شورای شهر تهران درباره تشکیل شورایاری ها تمام تلاششان را برای جلوگیری از برگزاری انتخابات شورایاری ها بکار بستند، اما با سرانجام انتخابات پنجمین دوره شورایاری محلات شهر تهران با ثبت نام بیش از ۱۱ هزار نفر از شهروندان تهرانی به عنوان کاندیدا با رعایت قانون و همکاری همه دستگاههای اجرایی در سطح ۳۵۲ محله شهر تهران به صورت تمام الکترونیک برگزار و با رای مردم ۳ هزار و ۱۲۳ نفر به عنوان منتخبان مردم محله در شورایاری انتخاب شدند.

فراهانی ادامه داد: متاسفانه این روزها و در سالگرد برگزاری انتخابات دوره پنجم شاهد انتشار رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری مبنی بر ابطال مصوبه شورای شهر تهران در خصوص تشکیل انجمن شورایاری محلات و تایید شکایت سازمان بازرسی کل کشور هستیم؛ رایی که بیش از هر چیز سبب آزرده خاطر شدن شورایاران محلات شد و امید به مشارکت در اداره امور محله را به یاس بدل کرد.

وی تأکید کرد که بدون شک مشی و منش رییس قوه قضاییه، در توجه به مردم تایید خواهد کرد که با توجه به مصالح عمومی و منافع ملی و منشور گام دوم انقلاب اسلامی تبیین شده توسط رهبر معظم انقلاب، این رای زیبنده آغاز دهه گام دوم انقلاب نیست و می تواند زمینه ساز نا امیدی دوستداران ایران و انقلاب، خشنودی و برنامه ریزی دشمنان مردم و انقلاب را فراهم نماید.

وی گفت: آنچه هیئت عمومی دیوان عدالت اداری در ابطال انتخابات شورایاری ها بدان رای داده است با روند توجه جنابعالی به گره گشایی از مشکلات مردم، اصلاح رویکردهای دستگاه قضا و توجه به مشکلات مردم در تناقض است، بر همین اساس به عنوان منتخب مردم شریف تهران و در مسیر استیفای حقوق بیش از ۳ هزار شورایار منتخب مردم محلات تهران از حضرتعالی تقاضا دارم با استناد به ماده ۲ قانون وظایف و اختیارات رئیس قوه قضائیه و قانون اصلاح ماده ۱۸ اصلاحی قانون تشکیل دادگاههای عمومی و انقلاب دستور اعاده دادرسی و تجدید نظر در رای هیئت عمومی دیوان را صادر فرمائید تا زمینه تغییر به نفع مردم با توجه به مشارکت مردم محلات در اداره امور شهرها فراهم شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: مطمئن هستم با تدبیر حضرتعالی نه تنها زمینه های تداوم فعالیت قانونی شورایاری ها در تهران فراهم خواهد شد، بلکه زمینه تعامل، استفاده از ظرفیت و توان شورایاران در همراهی با دستگاه قضا بیش از گذشته مورد توجه قرار خواهد گرفت و امور به نفع مردم تغییر خواهد کرد.

بر اساس رای دیوان عدالت اداری برگزاری دوره آتی انتخابات شورایاری‌های شهر تهران غیرقانونی است.

در حال حاضر شورایاری شهر تهران فعالیت خود را تا پایان دوره ادامه می دهد .

تحریریه ایصمانیوز

→ خواندن مطلب قبلی

پاسخ سازمان هدفمندی یارانه به مطالبه افزایش یارانه نقدی خانوارها

خواندن مطلب بعدی ←

آیا عصر ترامپ با شکست در انتخابات ۲۰۲۰ پایان می‌یابد؟

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *