خبرهای ناخوش بورس / ریزش شدید بورس تهران

تالار شیشه‌ای امروز چهارشنبه ۱۲ شهریورماه را برای دومین روز متوالی با ریزشی سنگین آغاز کرد و اکثر نمادهای شاخص‌ساز با افت همراه بودند. شاخص کل در ساعات میانی بازار سرمایه با ۵۰ هزار و ۸۹۲ واحد کاهش بر روی عقربه یک میلیون و ۶۳۳ هزار واحد نشست.

به گزارش ایصمانیوز ، در معاملات امروز بازار سرمایه تا ساعت ۱۱:۱۷ شاخص کل بورس با ۵۰ هزار و ۸۹۲ واحد افت رقم یک میلیون و ۶۳۳ هزار واحد را بر روی نماگر اصلی بازار به ثبت رساند. شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز با ۵۹۵۹ واحد کاهش به رقم ۴۵۰ هزار و ۳۴ واحد رسید. معامله‌گران امروز ۴۹۰ هزار و ۳۲۲ معامله به ارزش ۴۷ میلیارد و ۵۰۲ میلیون ریال انجام داده‌اند.

اوضاع بد بورس

سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان، مخابرات ایران و سرمایه‌گذاری غدیر نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.

فرابورس نیز با ۳۸۰ واحد کاهش رقم ۱۷ هزار و ۴۰۷ واحد را ثبت کرد. معامله‌گران این بازار ۲۱۳ هزار و ۵۸۹ معامله انجام داده‌اند که ۱۴ میلیارد و ۸۲۳ میلیون ریال ارزش داشت.

سنگ آهن گهرزمین، پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی مارون، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی تندگویان و شرکت آهن و فولاد ارفع نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.

تحریریه ایصمانیوز

→ خواندن مطلب قبلی

پیشنهاد FDD به ترامپ : کل بخش مالی جمهوری اسلامی ایران در فهرست سیاه قرار بگیرد

خواندن مطلب بعدی ←

شایعه قهر دوباره ظریف و پاسخ واعظی

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *