جلسه اضطراری کمیسیون فرهنگی مجلس با وزیر ارشاد درباره حواشی جشنواره فیلم فجر

به گزارش ایصمانیوز «مرتضی آقا تهرانی» در گفت‌وگویی در مورد حواشی چهلمین جشنواره فیلم فجر گفت: در آخرین روز جشنواره فیلم فجر در نشست خبری فیلم «نمور»، نویسنده فیلمنامه در اظهاراتی عجیب سخنانی بر زبان جاری کرد که ازدواج و تشکیل خانواده در سایه سنت و شریعت را زیر سوال برد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس بیان داشت: توقع است که هنرمندان و فیلمسازان از اقشار فرهیخته جامعه باشند تا گفتار و رفتار آنها  برای گروه‌های مختلف سنی الگو باشد، اما متاسفانه گاهی اظهارات بی پایه و اساس آنها منجر به رد محکمات دین و احکام و عقاید دینی و مذهبی مردم می‌شود. باید به این موضوع توجه داشت که نباید جشنواره‌های ارزشی ما روالی الحادی، غرب گرایانه، سکولاریستی و فمینیستی به خود بگیرد.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در تمام ادیان آسمانی از اسلام، مسیحیت  عقد ازدواج را موجب محرمیت و تشکیل خانواده دانسته‌اند، گذشته از آن سخنان، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید نسبت به اکران چنین فیلمی که اسلام و شریعت را زیر سوال برده، توجیهی داشته و پاسخگو باشند.

آقا تهرانی تصریح کرد: اکران چنین فیلم‌هایی و دفاع از آنها منجر به بدعت در دیانت و شریعت شده و کدورت خاطر متدینین را نیز به همراه دارد؛ باید در کنار ساخت آثار سینمایی و تلویزیونی مشاوران دینی و مذهبی حضور داشته باشند تا در آینده شاهد اظهار نظرهای غیر کارشناسی و مغایر با احکام و اعتقادات دینی و اسلامی نباشیم و نیز جو روانی ناآرامی در جامعه ایجاد نشود؛ با توجه به شرایط ایجاد شده مقرر شد امروز کمیسیون فرهنگی جلسه‌ای اضطراری با حضور وزیر ارشاد پیرامون حواشی جشنواره فیلم فجر داشته باشد.

منبع/ایرنا

تحریریه

→ خواندن مطلب قبلی

برندگان چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر معرفی شدند+اسامی

خواندن مطلب بعدی ←

نامه ۱۲۰ صفحه‌ایِ شش ماه پیش در واکنش به گزارش دولت قبل بود

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *