جزئیات دیدار دو مقام نظامی ایران و روسیه

ایلنا نوشت: معاون هماهنگ‌کننده وزارت دفاع با السکاندر فومین معاون وزیر دفاع فدراسیون روسیه در مسکو دیدار کرد.

امیر سرتیپ شعبانیان معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع در این دیدار با تبریک موفقیت آمیز نمایشگاه army۲۰۲۱ مسابقات بین المللی نظامی  به السکاندر فومین معاون وزیر دفاع فدراسیون روسیه اظهار داشت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران علاوه بر میزبانی چند رشته ورزشی (غواصی دریایی، جام دریایی و اربابان سلاح) در مسابقات نظامی که در سایر کشورها از جمله روسیه برگزار خواهد شد شرکت می کنند.

وی تصریح کرد: خوشحال هستیم که در پرتو اراده رهبران عالی رتبه دو کشور، روابط و همکاری های تهران و مسکو در یکی از بهترین دوران طلایی خود قرار دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با شااره به مبارزه با ترورسیم منطقه ای گفت: در حوزه همکاری های منطقه ای و بین المللی دو کشور ایران و روسیه تجربه موفقی در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی و نابودی حکومت داعش در سوریه داشته اند و خوشبختانه این تجارب موفق باعث شد ایران و روسیه به یک درک و دیدگاه مشترک از موضوعات و تحولات منطقه ای بیش از  گذشته نزدیک شوند.

وی با تشکر از اعلام مواضع و حمایت فدراسیون روسیه در رفع محدودیت های تسلیحاتی ایران در شورای امنیت سازمان ملل گفت: خوشبختانه همکاری های میان وزارتخانه های دفاع دو کشور طی سال های گذشته مسیر مثبتی را دنبال کرده است و معتقدیم افزایش دیدارها و رایزنی های میان مقامات دفاعی و نظامی دو کشور، کمک شایانی به تقویت و تحکیم اعتماد دو جانبه و افزایش میزان و سطح تعاملات و همکاری ها  خواهد کرد.

تحریریه

→ خواندن مطلب قبلی

واکنش مددی به رقم قرارداد قایدی: رویا پردازی نکنید

خواندن مطلب بعدی ←

بگویید از سیدمحمدخاتمی متنفرید /پای دختران حضرت شعیب به صحن مجلس باز شد /من ۷ ساله بودم زنگنه وزیر بود، الان هم وزیر است

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *