جداول خاموشی برق بزودی منتشر می شود

معاون هماهنگی توزیع توانیر از ناترازی 10 هزار مگاواتی برق در تأمین و مصرف در تابستان امسال خبر داد و گفت:به منظور اینکه اگر محدودیتی ایجاد می شود، این محدودیت بی برنامه نباشد و مردم را به مشکل نیندازد، قطعا جداولی اطلاع رسانی خواهد شد.

به گزارش ایصمانیوز ، محمد الله داد، معاون هماهنگی توزیع توانیر در حاشیه جلسه ستاد راهبردی دوران اوج مصرف برق در جمع خبرنگاران اظهار داشت: روز جهانی سیمبان را به همکاران پرتلاش در سراسر کشور که خط مقدم برقرسانی هستند و در شرایط سخت آب و هوایی نیز با رشادت و از خود گذشتگی فعالیت می کنند، تبریک عرض می کنم.

وی افزود: شرایط ناترازی تأمین برق امسال نیز وجود دارد و نمی توان انباشتگی ناترازی را در مدت کوتاهی رفع کرد.

معاون هماهنگی توزیع توانیر در خصوص میزان ناترازی برق در تابستان امسال گفت: تابستان امسال حدود 10 هزار مگاوات ناترازی در تأمین و مصرق برق داریم که برنامه ریزی های متعددی از افزایش واردات برق تا هماهنگی با بخش صنعت و کشاورزی برای کاهش مصرف، صورت گرفته است.

وی ادامه داد: تلاش ما این است که به شرایطی نرسیم که مجبور به خاموشی برنامه ریزی شده شویم، اما با توجه به کسری برق در تابستان، به منظور اینکه اگر محدودیتی ایجاد می شود، این محدودیت بی برنامه نباشد و مردم را به مشکل نیندازد، قطعا جداولی اطلاع رسانی خواهد شد و برنامه های زمان بندی در زمان خودش اطلاع رسانی خواهد شد.

الله داد با بیان اینکه “چندین هزار مشترک پرمصرف در کشور داریم”، کفت: درحال تنظیم تعرفه های جدید برای مشترکان پرمصرف هستیم و این دسته از مشترکان باید بدانند که اگر مثل تابستان قبل، به مصرف بیش از اندازه برق بپردازند، امسال قبوض بالایی دریافت خواهند کرد.

این مدیر مسئول از رایزنی با کشورهای مختلف برای واردات برق خبر داد و گفت: از آذربایجان و ترکیه واردات برق خواهیم داشت و رایزنی هایی نیز با ترکمنستان برای آغاز واردات برق در تابستان امسال در حال انجام است.

وی خاظرنشان کرد: بر اساس زیرساخت های شبکه، ظرفیت واردات برق کشور حدود 600 مگاوات است که برنامه هایی برای افزایش این ظرفیت در دست اقدام داریم.

تحریریه

→ خواندن مطلب قبلی

حذف یکباره ارز 4200 تومانی منتفی شد

خواندن مطلب بعدی ←

ترمز واردات خودرو کشیده شده است؟

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *