تویوتا «غرور ملی ژاپن» را به بازارهای جهانی عرضه می‌کند

تویوتا با نمایش چهار مدل از زیرمجموعه کراون (Crown) اعلام کرد که قصد دارد باسابقه‌ترین مدل خود را دوباره به بازارهای جهانی عرضه کند. اولین مدل که یک سدان شاسی‌بلند است، سال آینده به بازار خواهد آمد.

تویوتا اولین نسل از کراون یا تاج به انگلیسی را در سال ۱۹۵۵ تولید کرد. کراون اولین ماشینی بود که به طور کامل توسط تویوتا طراحی و در ژاپن ساخته شد و این کشور با آن به صنعت خودروی جهان وارد شد.

تاج تویوتا

تویوتا تا دهه هفتاد میلادی نسل‌های مختلف کراون را چند بار به اروپا و آمریکا صادر کرد، اما صادراتش در سال‌های بعد متوقف شد و عرضه کراون به بازار ژاپن محدود شد. کراون در ژاپن یک ماشین لوکس است که بیشتر در اداره‌های دولتی، پلیس و تاکسیرانی استفاده می‌شود.

در مراسم رونمایی چهار مدل جدید کراون، آکیو تویودا، مدیر کارخانه گفت: ‌«[نسل اول] کراون سمبلی از ثروت و غرور ژاپن و همچنین ترکیبی از فن‌آوری پیشرفته و توانایی ژاپنی‌ها بود. حالا مشتریان در سراسر جهان این فرصت را خواهند داشت تا این مارک تاریخی‌ ژاپنی را که زاییده غرور، پیشرفت و عشق است سوار شوند.»

تاج تویوتا

تویوتا می‌خواهد مجموعه ماشین‌های کراون را به حدود ۴۰ بازار جهان صادر کند و امیدوار است سالانه تا دویست هزار دستگاه از این ماشین‌ها بفروشد.

اولین ماشین سدان شاسی‌بلندی است که از سال آینده به بازار می‌آید. ماشین فرم سدان دارد، اما چرخ‌هایش بزرگ است و ارتفاعش از ماشین‌های سدان معمولی بیشتر است. تویوتا می‌خواهد با این فرم توجه علاقه‌مندان به ماشین‌های شاسی‌بلند را جلب کند. پژو، سیتروئن و کارخانه سوئدی پلستار هم مدل‌هایی با فرمی مشابه به بازار عرضه کرده‌اند.

تاج تویوتا

تاج تویوتا

تاج تویوتا

ماشین به همه امکانات لوکس و فن‌آوری‌های جدید مجهز است و بیشتر از مدل‌های دیگر کارخانه به مدل‌های لکسوس، زیرمجموعه لوکس تویوتا نزدیک است. قیمت پایه اولین مدل کراون در ژاپن چهار میلیون و ۳۵۰ هزار ین (حدود ۳۱ هزار و ۵۰۰ دلار) است و لوکس‌ترین مدل شش میلیون و ۵۰ هزار ین (۴۳ هزار و ۵۰۰ دلار) فروخته می‌شود.

تویوتا یک مدل سدان لوکس‌تر از کراون هم خواهد ساخت که شانزدهمین نسل از این مدل خواهد بود. یک شاسی‌بلند کوچک و یک هچ‌بک اسپرت هم تا اوایل سال ۲۰۲۴ به بازار خواهند آمد.

تحریریه

→ خواندن مطلب قبلی

رئیس قوه قضاییه دستورالعمل «سفر خارجی کارکنان قوه قضاییه» را ابلاغ کرد

خواندن مطلب بعدی ←

آخرین قیمت مرغ در بازار

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *