تلاش دولت الکاظمی برای حضور سوریه در اجلاس بغداد

یک عضو کمیته روابط خارجه پارلمان عراق از تلاش‌های دولت برای ترغیب فرانسه، عربستان و امارات به دعوت از سوریه برای حضور در نشست سران کشورهای همسایه بغداد که قرار است اواخر ماه جاری میلادی برگزار شود، خبر داد.

به گزارش ایسنا، عامر الفائز، عضو کمیته روابط خارجه پارلمان عراق در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه با اشاره به اینکه فشارهایی به دولت عراق برای عدم حضور سوریه در نشست سران کشورهای همسایه عراق اعمال می‌شود، اظهار کرد: تا این لحظه از سوریه برای حضور در این نشست دعوت نشده اما به نظر می‌رسد عراق در تلاش است برخی کشورها همانند فرانسه، عربستان و امارات را به حضور سوریه به ویژه برای تحقق آشتی‌ ترغیب کند.

الفائز ضمن پیش‌بینی اینکه توافقی درباره این موضوع حاصل شود، حضور سوریه در این نشست را ضروری خواند و گفت: پیشنهاد برگزاری نشست سران اساسا برای تصفیه فضای منطقه و اعطای نقشی به عراق بود و چه بسا فرانسه در راستای حمایت از این اندیشه و نیز حمایت از موضعگیری عراق با دعوت از سوریه موافقت کند.

دولت عراق در حال انجام کارهای نهایی مربوط به مقدمات برگزاری نشست سران کشورهای همسایه خود در اواخر اوت جاری میلادی برای بررسی مشکلات و چالش‌های موجود در منطقه است.

تحریریه

→ خواندن مطلب قبلی

احتمال لغو قرارداد نفتی رژیم صهیونیستی و امارات

خواندن مطلب بعدی ←

رئیس جمهور کره جنوبی آماده مذاکره با ژاپن است

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *