بندیل بندی میلگرد

میلگرد از رایج ترین و کاربردی ترین محصولات نهایی خط تولید نورد گرم می باشد که در ساختمان سازی بیشترین کاربرد را نسبت به دیگر محصولات فولادی دارد، از این رو برای خرید این محصول بایستی از نحوه بسته بندی آن نیز اطلاعات کافی داشته باشیم. در ادامه به یکی از بهترین نوع بسته بندی، یعنی بندیل میلگرد می پردازیم.

بندیل میلگرد یک نوع از بسته بندی میلگرد می باشد که با استفاده از تسمه های محکم پلاستیکی یا فلزی صورت می گیرد که این عمل به سبب حمل آسان تر و انبار داری راحت تر انجام می شود.این نوع بسته بندی در صورتی انجام می گیرد که تعداد مشخصی از میلگرد ها را در کنار هم قرار داده و با نوارهایی از نوع فلزی و یا پلاستیکی بسته بندی می شوند.

میلگردهایی که در هر بندیل قرار داده می شود به طور معمول دارای سایز، طول، وزن و جنس مشخصی می باشند که نحوه بسته بندی میلگرد با توجه به نوع کارخانه تولید کننده و سایز آن متفاوت است.هر بندیل میلگرد با توجه به سایز و تعداد شاخه های آن محصول، وزن متفاوتی دارد.معمولا هر بندیل میلگرد وزنی بین ۲ الی ۵ تن دارا می باشد که بستگی به سایز و کارخانه تولید کننده دارد.

تعداد شاخه هایی که در هر بندیل قرار می گیرند به طور معمول توسط فروشنده اعلام می گردد ولی متقاضی نیز می تواند خود تعداد شاخه ها را محاسبه کند. نحوه محاسبه تعداد شاخه در هر بندیل میلگرد به این صورت است که باید وزن هر بندیل را اندازه گیری کرده و بر وزن هر شاخه تقسیم شود.

نکاتی که بایستی در تحویل بندیل میلگرد به آن توجه کرد این است که به شناسنامه یا پلاکی که به هر بندیل میلگرد متصل است، توجه شود که روی هر پلاک مشخصاتی مانند وزن بندیل، تعداد شاخه‌ های موجود در آن، علامت تایید‌ کننده کنترل کیفیت از سوی کارخانه، مشخصات میلگرد و نام یا نشانه تجاری برند تولید کننده آن درج می‌گردد که باید این مشخصات را با فاکتور تطبیق داد.

دیگر نکته حائز اهمیت، توجه به علائم حک شده توسط کارخانه تولید کننده بر روی هر شاخه میلگرد بندیل شده است. این علائم نشان‌ دهنده نوع میلگرد، سایز، روش تولید و برند تولیدکننده آن می‌ باشد. هر کدام از تولیدکنندگان میلگرد در ایران، علائم منحصر به فردی را بر روی محصولات خود حک می ‌کنند.

 

تحریریه

→ خواندن مطلب قبلی

درباره میلگرد کششی

خواندن مطلب بعدی ←

لوله مانیسمان و کاربردهای آن

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *