اعتراض به عدم دریافت یارانه و دهک بندی‌ها را از کجا پیگیری کنیم؟

جاماندگان از یارانه و کسانی که نسبت به دهک بندی یارانه‌ای خود اعتراض دارند، می‌توانند با مراجعه به سامانه‌های اعلامی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتمای و سازمان هدفمندی یارانه‌ها مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند.

به گزارش ایصمانیوز، با اجرای طرح «مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها» توسط دولت سیزدهم و اصلاح سیاست ارز ترجیحی، مبلغ یارانه واریزی بر اساس دستور رئیس جمهور، ۴۰۰ هزار تومان برای دهک‌های اول تا سوم و ۳۰۰ هزار تومانی برای دهک‌های چهارم تا نهم به‌ازای هر نفر پرداخت شد.

براساس این گزارش برخی نسبت به عدم دریافت یارانه و دهک بندی خود اعتراض داشتند، بر همین اساس رییس جمهور روز  ۲۴ اردیبهشت ماه به سازمان برنامه و بودجه و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستور داد تا مبلغ کمک معیشتی ماه اول (اردیبهشت ماه ۱۴۰۱) به حساب تمامی افرادی که تا ماه قبل مشمول دریافت یارانه بوده‌اند، اما یارانه کمک معیشتی را دریافت نکرده‌اند و متقاضی تجدیدنظر در دهک‌بندی خود هستند، واریز شود.

سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها امروز اعلام کرد: یارانه تکمیلی کمک معیشتی مرحله ۱۳۵ به حساب سرپرستان متقاضی بازبینی دهک‌بندی و قطع یارانه اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ واریز شد.

کمک معیشتی ماه اول به‌حساب همه افراد متقاضی در سامانه اعتراض به دهک بندی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماهی واریز شده و بعد از تایید قابل برداشت خواهد بود؛ وزارت کار هم ظرف یک‌ماهه همه درخواست‌ها را بررسی خواهد کرد.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان هدفمندی یارانه‌ها در پاسخ به سوال‌ها و رسیدگی به وضعیت اقشار مختلف مردم دو سامانه ایجاد کرده‌اند که افراد بر اساس درخواست‌هایی که دارند می‌توانند، به این سامانه‌ها مراجعه کنند.

افرادی که تا فروردین‌ماه یارانه دریافت می‌کردند و در اردیبهشت‌ماه امسال یارانه کمک معیشتی به‌حساب آنها واریز نشده و در دهک دهم قرار گرفته‌اند و مشمول پرداخت یارانه نمی‌شدند، می‌توانند در اعتراض به دهک بندی یارانه‌ها به سامانه اعلامی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با عنوان «حمایت» به آدرس اینترنتی hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کنند.

همچنین دو سامانه تلفنی و گویا به شماره‌های ۰۲۱۶۳۶۹ و ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ آماده پاسخگویی به سوال‌های یارانه‌ای مردم است.

تحریریه

→ خواندن مطلب قبلی

نامه پرویز پرستویی به رهبر انقلاب

خواندن مطلب بعدی ←

فرمان رئیس‌ جمهور برای برکناری مانع‌تراشان حل مشکل مسکن

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *