ادامه پیام‌های تبریک مقامات جهان به وزیرخارجه جدید؛ قطر امیرعبداللهیان را دعوت کرد

با تعیین وزیر خارجه جدید ایران، پیام های تبریک وزیران خارجه کشورهای مختلف به حسین امیرعبداللهیان همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرآنلاین، در تماس تلفنی شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر با حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان، وی با تبریک انتخاب عبداللهیان در سمت وزیر امور خارجه و همچنین ابلاغ سلام امیر قطر به ریاست محترم جمهور کشورمان، اهمیت روابط فی‌مابین را مورد تاکید قرار داد و از سیاست روابط فعال همسایگی در دولت جدید جمهوری اسلامی ایران استقبال و از امیر عبداللهیان برای سفر به قطر دعوت به عمل آورد.

حسن امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این گفتگوی تلفنی با ابلاغ سلام متقابل رئیس جمهور اسلامی ایران به امیر قطر، ضرورت اجرای توافقات قبلی دوجانبه و همچنین آمادگی برای رایزنیها در خصوص موضوعات مختلف منطقه ای و بین المللی را مورد تاکید قرار داد.

“دانیل مونکادا کولیندرس ” وزیر  روابط خارجی نیکاراگوئه طی پیامی خطاب به حسین امیرعبداللهیان  اخذ رای اعتماد و شروع بکار ایشان را تبریک گفت و برای امیر عبداللهیان آرزوی موفقیت نمود.

وزیر امور خارجه نیکاراگوئه در این پیام آمادگی خود را برای ادامه تقویت روابط برادرانه، یکپارچگی فیمابین و همکاری میان دو کشور در همه زمینه ها اعلام  کرد.

“آرارات میرزویان” وزیر امور خارجه جمهوری ارمنستان طی پیامی خطاب به حسین امیر عبدالهیان وزیر امور خارجه، اخذ رای اعتماد و شروع به کار ایشان را تبریک گفت.

وزیر امور خارجه ارمنستان همچنین در این پیام ابراز امیدواری کرد که در دوره وزارت امیر عبداللهیان  دو کشور به توسعه روابط دوستانه خود که بر پایه های آداب و سنن تاریخی عمیق استوار می باشد، ادامه خواهند داد.

“آرارات میرزویان” افزود: اطمینان دارم که در دوره جدید والاترین و بیشترین تلاش های دوجانبه جهت توسعه و تعمیق روابط بین دو کشور و دو ملت دوست بکار گرفته خواهد شد.

وزیر امور خارجه ارمنستان تاکید کرد :جمهوری اسلامی ایران نقش مهمی در قفقاز جنوبی دارد و ما با در نظر داشتن چالش های امنیتی نوین موجود ، مجدانه پیگیر موضوع تعمیق گفتگوها در عرصه های گوناگون و در راستای تحکیم روابط دوجانبه می باشیم.

“سراج الدین مهر الدین ” وزیر امور خارجه جمهوری تاجیکستان طی پیامی خطاب به حسین  امیر عبدالهیان وزیر امور خارجه اخذ رای اعتماد و شروع بکار ایشان را تبریک گفت.

وزیر امور خارجه تاجیکستان  همچنین در این پیام  تاکید کرد: باور دارم که با سعی و کوشش و تلاشهای مشترک، روابط دوستانه و همکاریهای دو کشور همزبان گسترش تازه پیدا خواهند کرد.

فیصل مقداد ” وزیر امور خارجه و مهاجران  جمهوری عربی سوریه نیز طی پیامی خطاب به حسین  امیر عبدالهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ، اخذ رای اعتماد و شروع بکار ایشان را تبریک و تهنیت گفت و خاطر نشان ساخت: تصدی این سمت همه کسانی که با تجربه دکتر امیر عبداللهیان در امور بین المللی و امور منطقه آشنا هستند را خوشحال کرد.

وزیر امور خارجه و مهاجران  سوریه  در این پیام  همچنین  بر لزوم تداوم همکاری میان وزارت امور خارجه های دو کشور برادر  در راستای تحقق منافع مشترک و تحکیم و تقویت پایداری محور مقاومت در رویاروئی با نیروهای استکبار جهانی تاکید کرد.

تحریریه

→ خواندن مطلب قبلی

مقتدی صدر تغییر موضع داد

خواندن مطلب بعدی ←

والیبال ۴ سال، نه ثبات مدیریتی داشت؛ نه سرمربی!

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *